Військовозобов'язані українці мають можливість захистити свої права, якщо вважають, що військовослужбовці ТЦК та СП якимось чином порушують їх. Як це правильно зробити, пояснив адвокат Євген Олександрович на порталі "Юристи.UA".

При спілкуванні військовозобов'язаного з військовослужбовцями ТЦК обидві сторони мають дотримуватися законодавства, але часом трапляються і спірні ситуації.

ТЦК. Фото: скрін youtube
ТЦК. Фото: скрін youtube

Якщо військовозобов'язаному здається, що його права було порушено, він має можливість оскаржити ті чи інші дії представників територіального центру комплектування.

За словами правозахисника, один із варіантів відстояти свої права – подати скаргу. Звертатися необхідно або до обласного ТЦК, або до Міністерства оборони.

Популярні новини зараз
Графіки відключень електроенергії повертаються: хто та коли залишиться без світла Доведеться йти до ТЦК: нові правила зв'язали руки українцям Не чекайте, поки картку заблокують: що терміново вимагає ПриватБанк від українців Роботу не врахують до стажу: які періоди можуть "зникнути"
Показати ще

ТЦК. Фото: скрін youtube
ТЦК. Фото: скрін youtube

Військовозобов'язані можуть зафіксувати свою скаргу, звернувшись до державних структур дистанційно. Для цього діють спеціальні гарячі лінії:

  • Міноборони - 0800500442;
  • Кабміну - 1545 (цілодобово).

Ще один варіант досягти справедливості у разі неправомірних дій представників територіального центру комплектування — подати позов до Окружного адміністративного суду.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, що мобілізація в Україні: чи можуть ТЦК застосувати зброю при затриманні ухилянта.

Також наш портал інформував, збій системи чи привід для хвилювання: чому "Резерв+" перетворює українців на порушників.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, ВЛК стане необов'язковою: деяких українців звільнять від проходження медкомісії – кому пощастить.