Для всіх наших дорогих та шановних читачів, які уважно стежать за своїми платіжками з комуналки, є дуже важлива інформація. Справа в тому, що комунальні підприємства виставляли рахунки українцям в окупованих містах до кінця 2023 року.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це стало відомо завдяки інформації від голови "Союзу споживачів комунальних послуг України" Олега Попенка.
За його словами, Україна зіткнулася з масштабною кризою заборгованості за комунальні послуги, яка торкається близько половини населення країни. Особливо гострою є проблема для громадян, чиє житло залишилося на окупованих територіях або було зруйноване.
"Борги у людей як були, так і залишилися. Аудит заборгованостей не проводився, і реальна картина відсутня з січня 2022 року", - зазначає експерт.
При цьому комунальні підприємства в окупованих містах, включаючи Маріуполь, Сєвєродонецьк та Бердянськ та Харківську область, продовжували виставляти рахунки споживачам аж до кінця 2023 року.
Ситуація ускладнюється тим, що значна частина боргів може бути необґрунтованою.
"Я впевнений, що у населення мільярди боргів, які не мають до них жодного стосунку, але люди змушені їх платити. І ніхто ніколи ці борги не скасує, навіть не сподівайтеся. Держава і монополісти їх формували не для того, щоб списувати... На жаль, якщо є борг і не важливо, як він з'явився, відключати будуть від послуг. Це питання ніхто і ніяк не контролює. І якихось змін навіть не варто очікувати, тому що немає системи, яка могла б змінити ситуацію", - наголосив Попенко.
На його думку, без втручання держави вирішити проблему незаконних нарахувань та відключень неможливо, проте найближчим часом змін не варто очікувати.
"Без ролі держави вирішити питання про незаконні нарахування, незаконні відключення неможливо. Але державою керують ті самі, хто це все і робить. Існує залежність між тими ж обленерго, облгазами і державою. Тому що власники компаній постачальників послуг - це донори державної системи, і держава грає за їхніми правилами. Адже вся законодавча база прописана під монополістів, а не під споживачів. Ніхто не думає, як вчинити краще. Відключати від комунальних послуг за борги - це найпростіший вихід". - розповів експерт.
Він також звернув увагу, що кількість виконавчих проваджень у судах збільшилась на 500 тисяч, досягнувши приблизно 700 тисяч справ. При цьому відсутня статистика про те, скільки цих справ пов'язано з майном на окупованих територіях або з незаконно нарахованими платежами.
"І ці суми висітимуть тягарем на українцях. А коли є виконавче провадження, вже нікуди не дінешся. Українців змусять заплатити", - додав Попенко.
Нагадаємо, платіжку можна зменшити на 35%: українцям дають шанс заощадити на опаленні.
Раніше повідомлялося, робити і куди звертатися, якщо відмовили у субсидії: чітка інструкція для всіх українців.
Також, держава не допомагатиме: кого можуть позбавити права на пільги.