Українцям стає дедалі складніше потрапити до Німеччини. Незважаючи на дію безвізового режиму для громадян України з біометричними паспортами, співробітники федеральної поліції Німеччини все частіше відмовляють у в’їзді. Причина — підозра у порушенні правил перебування або наміри облаштуватися в країні надовго.

Згідно з офіційною інформацією, наданою DW, у період із липня по грудень 2024 року майже 20% нелегальних мігрантів, зупинених на німецьких кордонах, були українцями. Це ставить громадян України на друге місце після сирійців.

Основна проблема полягає у зловживанні правами біженців. Багато українців, які вже отримали тимчасовий захист у одній з країн ЄС, намагаються переїхати до Німеччини, вбачаючи там більше можливостей.

Біженці. Фото: скрін youtube
Біженці. Фото: скрін youtube

Німеччина вже прийняла понад мільйон українських біженців. Але через обмежені ресурси уряд вирішив посилити контроль на кордонах. Тепер українці, які мають статус біженця в іншій країні ЄС, не можуть просто переїхати до Німеччини без узгодження між державами.

Популярні новини зараз
Диплом на руки — повістка у двері: ТЦК полюватиме за студентами з липня - хто у зоні ризику В Україні змінять формат індексації пенсії: до чого готуватись Гроші більше не прийдуть на картку: щомісячні виплати скасують, якщо не виконаєте нові умови Стаж на це не впливає: чотирьом категоріям пенсіонерів підвищать пенсії вже у липні
Показати ще

На кордоні працівники федеральної поліції з’ясовують мету та термін перебування кожного, хто в’їжджає до країни. Якщо людина не може надати достатніх доказів або її підозрюють у намірах залишитися в Німеччині на постійній основі, їй відмовляють у в’їзді.

Біженці в Німеччині. Фото: Главком
Біженці в Німеччині. Фото: Главком

Наприклад, якщо український біженець вже проживає у Франції, але вирішив "переглянути Кельнський собор", поліцейські можуть засумніватися у щирості таких намірів. Тому рекомендують мати з собою бронювання готелів, зворотні квитки та достатньо коштів для подорожі.

Попри те, що пасажири рейсів із країн ЄС не проходять прикордонний контроль в аеропортах Німеччини, МВС попереджає: проводяться вибіркові перевірки. Тому намагатися потрапити до Німеччини через авіарейси для облаштування на постійне місце проживання теж не радять.

Українцям, які вже отримали захист у іншій країні ЄС, необхідно пройти формальну процедуру отримання візи та посвідки на проживання у Німеччині. Лише після цього вони зможуть переїхати легально.

Нагадаємо, житло, робота та виплати: яку допомогу отримають українські біженці у Німеччині

Раніше ми розповідали про зменшення виплат та проживання у притулках: Словаччина змінює правила для українських біженців

Також, українцям прикриють безкоштовну медицину у Польші