Загальна мобілізація в Україні триває, і багато військовослужбовців опиняються в ситуаціях, коли залишають військові частини без дозволу. Такий вчинок класифікується як самовільне залишення частини або навіть дезертирство. Що робити тим, хто вперше вчинив СЗЧ після 29 листопада 2024 року та хоче повернутися на службу, розповімо далі.

Ресурс «Турбота про військовослужбовця» надає чіткий алгоритм, як діяти військовим, які бажають поновитись у лавах ЗСУ. Однак варто зазначити, що процедура для таких осіб стала значно складнішою і не має спрощеного механізму повернення.

Військові ЗСУ, фото: 24 канал
Військові ЗСУ, фото: 24 канал

Як повернутися на службу після СЗЧ:

  1. Перше, що необхідно зробити — це отримати письмову згоду командира військової частини, яку військовий залишив самовільно. Якщо частина вже не існує, або військовий не може повернутись до неї, його можуть направити до батальйону резерву на час поновлення.

  2. Військовослужбовець повинен звернутися із клопотанням до слідчого, прокурора або суду, зазначивши свій намір повернутись до служби. Це повинно бути зроблено добровільно.

    Популярні новини зараз
    Нові правила отримання соціальних послуг: що змінив закон Українцям встановили нові умови: кому тепер відмовлять у пільгах на комуналку Скільки доведеться платити за електроенергію з 1 березня: тариф не для всіх буде однаковим Доплати за стаж у 2025 році: хто з пенсіонерів потрапив до "списків" на підвищення
    Показати ще

    Військові, фото: ЗСУ
    Військові, фото: ЗСУ

  3. Після подання клопотання, починається розслідування кримінального провадження. Це процес, який дозволить визначити, чи є підстави для звільнення від кримінальної відповідальності.

  4. Суд після вивчення клопотання прокурора виносить рішення щодо того, чи звільняти військовослужбовця від кримінальної відповідальності, чи ні.

  5. Лише після того, як рішення суду стане остаточним, починається процес поновлення на службі, що передбачає зарахування військовослужбовця на всі види забезпечення.

Нагадаємо, мобілізація за новими правилами: як тепер ловитимуть ухилянтів

Раніше ми розповідали, що українців до 25 років можуть забрати до війська: нові правила мобілізації

Також, які правила мобілізації військовозобов'язаних, що не служили