В Україні з'явилася нова проблема із системою бронювання працівників: люди, які отримують зарплату у 20 тисяч гривень, насправді часто змушені повертати частину цих грошей керівникам, щоб відповідати вимогам для бронювання.

Про це розповів депутат Херсонської облради Сергій Хлань в етері "Ранок.Live".

Підприємець, ФОП / фото: Pixabay
Підприємець, ФОП / фото: Pixabay

За його словами, хоча офіційно заявляється, що середня зарплата в країні становить понад 20 тисяч, на практиці працівники в деяких підприємствах одержують ці гроші, а потім повертають їх назад своїм начальникам.

"Я вам відкрию очі: нараховують дійсно по 20 000 грн заробітну плату, але люди, коли отримали її через банкомати, повертають назад керівнику підприємства ці гроші, щоби просто відповідати показникам."

Популярні новини зараз
Гороскоп на 19 лютого: успіх, відпочинок та підтримка – що чекає знаки цього дня Графіки відключень електроенергії повертаються: хто та коли залишиться без світла Нові правила отримання соціальних послуг: що змінив закон Українці знову переводять годинники в березні: чому скасування літнього часу відкладається
Показати ще

Робітники, фото: Unian
Робітники, фото: Unian

Хлань сказав, що надходження до бюджету справді зросли, але це не вплинуло на реальний доход людей. У приватному секторі зарплати залишаються на колишньому рівні, а підприємства маніпулюють цифрами, щоби "показати" виконання вимог. Більше того, за його словами, деякі працівники навіть готові платити за бронювання.

"Я не тільки чув про такі ситуації – я їх впевнено прогнозував, коли обговорювалися подібні рішення. Але ж ми діємо, як у нас там голова в піску – ми ніби нічого не бачимо", – каже депутат.

Реакція українців

  • "Хочеш жити – плати"
  • "У нас на роботі зараз хворі працюють, не йдуть на лікарняні, щоб через це не отримати зп нижче 20 тисяч"
  • Так, зп до броні була 35 тисяч, щоб дали броню на заводі зняли 20....
  • "Далеко не всі в Україні в рівних умовах можуть заробити і на податки, і на бронювання, і на комунальні, і на розвиток. Взяти той же Херсон і Київ, Нікополь і Львів, Одесу та Павлоград. У всіх різні умови та можливості, а "планка" для бронювання однакова. У цьому напрямі треба починати щось думати. Але думаємо".

Нагадаємо, бронювання під загрозою: підприємства масово втрачатимуть статус критичних - які умови

Раніше ми писали про те, що бусики ТЦК обладнали РЕБами: нардеп розповів, як працюють з ухилистами

Крім того, Знай.ua повідомляв, українців чекає комунальний колапс – важливі кадри врятували лише "блатні" компанії