Верховний Суд України ухвалив важливе рішення у справі учасника бойових дій, який намагався звільнитися з військової служби на підставі отримання дострокової пенсії за віком.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯк передає Судово-юридична газета, суд заявив, що пенсія не є достатньою підставою для звільнення, якщо йдеться про службу з мобілізації під час воєнного стану.
Історія почалася з того, що 55-річний чоловік, який має статус учасника бойових дій, подав рапорт на звільнення з армії, посилаючись на статтю 115 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Він хотів піти на пенсію, оскільки досяг пенсійного віку для цієї категорії громадян. Проте атестаційна комісія військової частини відмовила йому у звільненні, що призвело до звернення до суду.
Верховний Суд погодився з рішеннями попередніх інстанцій та заявив, що закон чітко регулює підстави для звільнення військовослужбовців на заклик під час мобілізації. Однією з умов є досягнення граничного віку перебування на військовій службі, що становить 60 років більшість військовослужбовців.
Пенсія за віком не є підставою для звільнення, якщо мобілізація продовжується і людина не досягла встановленого віку для відходу в запас.
Суд також відхилив вимогу позивача про визнання його стану здоров'я та хвороб, пов'язаних з військовою службою, як підстави для звільнення, та додав, що зміни в законодавстві, на які посилався позивач, набули чинності після його призову на службу.
Нагадаємо, що робити призовникам, які не пройшли ВЛК до 5 лютого: поради правозахисниці
Раніше ми писали про те, що відпустка почекає: як відстрочка пенсії може підняти виплати на 50%
Крім того, Знай.ua повідомляв, виплати за полонених і зниклих військових розділять між усією сім'єю: по 12 тисяч на кожного