Війна внесла свої корективи у життя багатьох українців. Тому часто виникає питання, чи можна оформити пенсію без оригіналу, якщо його було втрачено.

На це питання дали відповідь у Пенсійному Фонді України.

Пенсіонери. Фото: скрін youtube
Пенсіонери. Фото: скрін youtube

Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування " говорить про те, що пенсія може бути оформлена лише за оригіналом трудової книжки.

Якщо оригіналу з якоїсь причини немає – громадянин має звернутися до суду, щоби підтвердити свої періоди трудового стажу.

Популярні новини зараз
Українцям відключатимуть електроенергію: кому доведеться жити при свічках Українкам дозволили перейти на пенсії своїх чоловіків: названо дві важливі умови Заплатити мають всі: українців попередили про важливий податок, готуйте 5280 гривень Безкоштовні продуктові набори для пенсіонерів: хто та як може отримати
Показати ще

Проте чинною залишається Інструкція про порядок ведення трудових книжок. При працевлаштуванні осіб, які через бойові дії втратили і не можуть поновити трудову книжку, їм за законом має видаватися дублікат. Таким чином, роботодавці повинні керуватися положенням 5.6 цієї інструкції.

Дублікат можуть оформити на підставі заяви працівника. Крім того, працівник має отримати інформацію письмово зі штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

Пенсіонер. Фото: скрін youtube
Пенсіонер. Фото: скрін youtube

Але щоб убезпечити себе, варто завантажити копії цих документів на портал Пенсійного Фонду України. Там вони зберігатимуться і вважатимуться офіційним документом. До того ж ви матимете доступ до них у будь-який момент, при необхідності.

Щоб отримати пенсію без трудової книжки, швидше за все, доведеться звертатися до суду і доводити свої періоди трудового стажу.

Нагадаємо, що пенсіонерам запровадять доплати: вистачить на кілька буханців хліба.

Раніше ми повідомляли, що пенсіонери "розбагатіють" майже на 1000 гривень: кому ПФУ встановить доплату.

Також стало відомо, що у Пенсійному фонді розповіли, хто не зможе отримувати пенсію з 60 років.