Мобілізаційний вік в Україні поки що залишається незмінним – з 25 до 60 років. Однак періодично звучать заяви про можливість його зниження.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЧлен комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський на брифінгу відповів, чи насправді готуються відповідні зміни у законодавстві.
За словами чиновника, певні дискусії щодо зниження мобілізаційного віку ведуться, проте жодних законодавчих ініціатив у парламенті не зареєстровано.
"Все, що обговорюється – це виключно політичні дискусії, які на моє глибоке переконання навряд знайдуть підтримку, як в нашому комітеті, так й в парламенті в цілому", - зазначив нардеп.
Федір Веніславський підкреслив, що тривала війна позначається на мобілізаційних процесах, але незважаючи на це, мобілізація відбувається в плановому режимі.
Для громадян України віком від 18 до 25 років поки що жодних змін не передбачається. Вони можуть потрапити до лав ЗСУ лише за власним рішенням, підписавши контракт.
У планах уряду заохочувати цю вікову категорію громадян за добровільний вступ до ЗСУ. У майбутньому можуть з'явитися спеціальні "мотиваційні пакети", які передбачають разові виплати за підписання договору.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, ТЦК не чіпатиме до кінця воєнного стану: кого не торкнеться мобілізація.
Також наш портал інформував, зустріч із ТЦК та отримання повістки: юрист дав повчання, як уникнути проблем.
Крім того, ми писали, неправомірні дії представників ТЦК: адвокат дав важливу раду військовозобов'язаним.