В Україні мало не щодня люди активно обговорюють проблему так званої “бусифікації” — процесу, коли працівники ТЦК затримують чоловіків на вулицях з використанням насильницьких методів. Такі ситуації лише створюють атмосферу невдоволення та ненависті до співробітників ТЦК, наслідки чого українці вже могли бачити в Рівному, Павлограді, Кам’янець-Подільському та Пирятині.

Юристи пояснили, чи мають право працівники ТЦК та СП затримувати громадян.

Так, за словами адвоката Романа Симути, працівники ТЦК та СП дозволяють собі те, на що не мають права.

Бусифікація. Фото: Скріншот Youtube
Бусифікація. Фото: Скріншот Youtube

Популярні новини зараз
Гороскоп на 27 березня: тривожний четвер розставить крапки Нарешті згадали про цих пенсіонерів: які пільги можна отримати у 2025 році Дитячі садочки будуть порожніми: батьки стомилися чекати Бронювання від мобілізації скасують за один день – хто у списку
Показати ще

Виявляється, використання сили військовозобов’язаними стосовно цивільних осіб не передбачене законом. Крім того, Закон не дозволяє працівникам ТЦК затримувати громадян на вулиці чи в громадських місцях.

Так, в Адміністративному кодексі є норма, згідно з якою, якщо громадянин чинить злісну непокору, то тільки поліцейський має право затримати його за протоколом адміністративного затримання і навіть застосувати силу, використовувати спецзасоби, але не військовозобов’язаний. Більше того, поліція повинна скласти протокол і направити його до суду, де повинно бути перевірено, чи діяли працівники ТЦК при затриманні військовозобов’язаного в установленому законом порядку і чи були законними їхні вимоги та розпорядження.

Практика судових справ про злісну непокору законним вимогам поліцейських велика, і вона не на їхню користь. Сьогодні "бусифікований" громадянин фактично позбавлений свободи і не може довести, що проти нього були застосовані незаконні дії з боку ТЦК.

Таким чином, адміністративне затримання та доставку до ТЦК може проводити тільки поліція у складі групи оповіщення. Якщо ж в групі немає поліції, то працівники ТЦК не мають права самостійно проводити затримання та доставку до ТЦК. Якщо таке відбувається — це порушення закону.

Спілкування з ТЦК, скріншот: YouTube
Спілкування з ТЦК, скріншот: YouTube

Нагадаємо, у яких випадках можна уникнути штрафу за неявку до ТЦК та порушення військового обліку

Також наш портал інформував, чоловік показав документи, але ТЦК виписали штраф: як діяти

Раніше Знай.ua стало відомо про те, що мобілізація 18-річних та жінок: колишній міністр пояснив, що мала зробити Україна.