В Україні активізувалася нова шахрайська схема, яка вже загрожує тисячам літніх людей. Згідно з повідомленням Пенсійного фонду України, в онлайн-медіа поширюється фейкова інформація про "підвищення" пенсій на 50%. Для отримання нібито збільшених виплат громадянам пропонують перейти за посиланням і перевірити "нову суму".

На перший погляд, усе виглядає правдоподібно: шахраї використовують фейкові сайти, які зовні нагадують офіційні ресурси. Людей закликають ввести свої персональні дані для "підтвердження виплат". Однак насправді пенсіонери потрапляють на гачок фішингової атаки, де їхні банківські рахунки можуть бути зламані.

Пенсіонер працює за ноутбуком
Пенсіонер працює за ноутбуком

Шахраї грають на надії пенсіонерів отримати більші виплати. Вони розсилають повідомлення про те, що з лютого 2025 року пенсії будуть збільшені майже в півтора раза. При цьому літнім українцям пропонують перевірити інформацію залежно від вікової категорії: 50-55, 55-65, 65-70 років та старше.

Насправді ж жодних коригувань пенсій у такому форматі не заплановано. У Пенсійному фонді наголосили: будь-які зміни у виплатах здійснюються автоматично, без потреби заповнення даних на сторонніх ресурсах.

Популярні новини зараз
Обвинувачуваний у держзраді Порошенко руками дружини намагається врятувати свої фірми та елітну нерухомість, - ЗМІ З вагонами грошей виникнуть проблеми: депутати хочуть взятися за ТЦК Додатково 114 гривень: пенсіонерів розсмішили "щедрим" підвищенням Дві платіжки, два рахунки: як українці неправильно платять "Нафтогазу" та втрачають гроші
Показати ще

Пенсіонер, фото: Getty Images
Пенсіонер, фото: Getty Images

Як уберегтися?

  1. Не переходьте за сумнівними посиланнями — жоден офіційний орган не вимагатиме цього.
  2. Не вводьте персональні дані на незнайомих сайтах.
  3. Перевіряйте інформацію лише на офіційних ресурсах Пенсійного фонду України.

Пенсіонери, які вже стали жертвами шахраїв, мають звертатися до кіберполіції або банку для блокування своїх рахунків.

Нагадаємо, пенсіонерам запровадять доплати: вистачить на кілька буханок хліба

Раніше ми розповідали, що працювали все життя, а нарахують копійки: яку пенсію можна отримувати, маючи 30-річний стаж

Також, дострокова пенсія для жінок в Україні: хто має право піти на відпочинок у 50