В Україні близько трьох тисяч колишніх суддів та прокурорів отримують довічну пенсію, яка може сягати 140 тисяч гривень на місяць. Це викликає великі питання, особливо в умовах, коли більшість звичайних пенсіонерів одержують мінімальні виплати.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯк заявив голова "Спілки споживачів комунальних послуг" Олег Попенко у програмі "Соціальна антиполітика", якби пенсії цих трьох тисяч людей були обмежені максимальною сумою 20 тисяч гривень (як для працівників бізнесу), країна заощадила б 360 мільйонів гривень на місяць. Ці гроші могли б бути спрямовані на збільшення виплат звичайним пенсіонерам.
За словами Попенка, розрив між пенсіями різних категорій громадян в Україні є величезним. Для більшості людей максимальна пенсія становить 20 тисяч гривень, незалежно від їхнього заробітку, але для суддів та прокурорів ця сума може бути в рази більша – за новим законом до 45 тисяч гривень, а за старим – до 140 тисяч.
Експерт підрахував, що на рік на виплати таким пенсіонерам йде понад 4 мільярди гривень.
"А нам кажуть – грошей немає в Пенсійному фонді. Ось вони – кошти. І це ще не враховуючи всіх випадків з фіктивними інвалідностями та іншими схемами", – каже Олег.
Попенко закликає провести комплексний аудит пенсійної системи та реформувати її, бо, на його думку, саме відсутність політичної волі та корупція у Пенсійному фонді заважають вирішенню цієї проблеми.
Він упевнений, що проблема полягає в тому, що багато хто з влади влаштував своїх близьких і знайомих до Пенсійного фонду.
"За останні 10 років можна було проводити такий аудит щороку. Знайшлися б гроші і на збільшення пенсій, і на все інше. Але ніхто з депутатів Верховної Ради навіть не порушував це питання."
Нагадаємо, судді у відставці обходяться бюджету в 5 мільярдів: їхні пенсії продовжують зростати.
Раніше ми писали про те, що пенсіонерам із 20-річним стажем доведеться голодувати: ПФУ виплачуватиме копійки
Крім того, Знай.ua повідомляв, гроші на пенсії потрібно "витрушувати" з депутатів та прокурорів-"інвалідів": експерт порадив, де шукати виплати