З початку нового року українці, які користуються двозонними лічильниками електроенергії, мають правильніше передавати свої покази, аби уникнути переплат. Це особливо актуально для мешканців Києва та Дніпропетровщини, де нещодавно було оприлюднено важливу інформацію щодо передачі показань для споживачів електрики.

Перше, що потрібно зрозуміти — для двозонних лічильників є два окремі тарифи, які відображаються на екрані лічильника через 10 секунд інтервалу. Ось вони:

  1. Показання за тарифом «день» (з 7:00 до 23:00).
  2. Показання за тарифом «ніч» (з 23:00 до 7:00).

    Двозонний лічильник, фото з вільних джерел
    Двозонний лічильник, фото з вільних джерел

Не потрібно передавати суму обох показань — кожне значення передається окремо. Якщо ви випадково передасте суму, це може призвести до помилок у розрахунках, і, зрештою, до переплати. А щоб бути впевненим, що всі дані вірні, треба звернути увагу на точність при введенні.

Період для передачі показань лічильників триває до 3 числа кожного місяця. Оскільки двозонні лічильники не передають дані автоматично (якщо тільки у вас немає автоматизованої системи АСКОЕ), вам потрібно зробити це вручну. В іншому випадку, вам буде нараховано плату за споживання електрики за завищеними показниками.

Популярні новини зараз
ТЦК більше не мобілізують: ще дві категорії отримають бронювання Мобілізація стане зручнішою: ТЦК більше не прив’язуватимуть Гороскоп на тиждень 3-9 лютого для всіх знаків Зодіаку: проблеми Козерогів, хвороби Дів та здивування Овнів Пенсіонерам підняли виплати на 600 гривень: яку категорію внесли до списку
Показати ще

Двозонний лічильник. Фото скріншот з Youtube
Двозонний лічильник. Фото скріншот з Youtube

Щоб уникнути непорозумінь, радимо ще раз перевірити, чи ваш лічильник оснащений АСКОЕ. Якщо ж ні — просто введіть покази вручну через особистий кабінет у вашого оператора системи розподілу або через інші надані для цього сервіси.

Іноді, навіть якщо ви ввели покази правильно, може здатися, що електроенергії витрачено надто багато. У такому випадку, не варто панікувати. Просто зверніться до вашого оператора системи розподілу для перевірки та коригування даних. Вони перевірять ваш лічильник і дадуть точні рекомендації. Важливо, щоб всі покази були вірно зафіксовані, інакше нарахування буде здійснюватися неправильно.

Нагадаємо, українців попередили про нові ціни на світло: хто віддає по 2,64 грн за 1 кВт і як змінити тариф

Раніше ми розповідали, що рахунок йде на дні: обленерго звернулися до споживачів з важливою вимогою

Також, відключення світла у лютому: українців лякають блекаутами, що каже Укренерго