За відмову від проходження ВЛК може загрожувати адміністративна відповідальність, але в окремих випадках – кримінальна. Про це розповів адвокат Роман Сімутін.

Якщо людина добровільно з'явилася до ТЦК і їй дали направлення на ВЛК, то вона не може відмовитися від медогляду без наслідків. У такому разі військовозобов'язаному загрожує від 17 тисяч гривень штрафу.

ВЛК. Фото: скрін youtube
ВЛК. Фото: скрін youtube

За словами правозахисника, якщо військовозобов'язаного примусово доставили до ТЦК для проходження ВЛК, він має повне право відмовитися, але це також обернеться адмінвідповідальністю.

"Є законний спосіб відмови від ВЛК, якщо вас примусово доставили або порушується процедура медогляду, визначена наказом Міноборони. Вас ніхто не зможе посадити. Вас можуть максимум притягнути до адмінвідповідальності з накладенням штрафу 17 тисяч гривень та зобов'язані відпустити", - зазначив адвокат.

Популярні новини зараз
Березнева індексація їх не торкнеться: хто із пенсіонерів залишиться без підвищення По 10 800 грн пенсіонерам, сім'ям з дітьми та особам з інвалідністю: як отримати допомогу Якщо було 4000 грн, то стане 4800: пенсіонерам можуть дати непогану надбавку "Київстар" шокував пенсіонерів новими тарифами, але дав шанс платити менше: що потрібно зробити
Показати ще

ТЦК. Фото: скрін youtube
ТЦК. Фото: скрін youtube

В окремих випадках відмову від проходження ВЛК можуть трактувати як ухилення від мобілізації й тоді це може загрожувати реальним терміном.

"Якщо доведуть, що ви не проходите ВЛК з метою ухилення від мобілізації, наприклад, відмовляєтесь від ВЛК вдруге, і це зафіксовано на відео, то це буде кримінальна відповідальність", - пояснив Роман Сімутін.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, зустріч із ТЦК та отримання повістки: юрист дав повчання, як уникнути проблем.

Також наш портал інформував, мають показати обличчя та документи: українці теж можуть висувати вимоги ТЦК – що саме.

Крім того, ми писали, неправомірні дії представників ТЦК: адвокат дав важливу раду військовозобов'язаним.