До весни певні категорії громадян можуть бути мобілізовані, оскільки не матимуть відстрочки або втратить право на неї. Про це йдеться у матеріалі видання "Уніан".

Згідно з чинним законодавством, з 1 лютого 2025 року жодних змін у правилах надання відстрочки від мобілізації не передбачено.

Мобілізація. Фото: скрін youtube
Мобілізація. Фото: скрін youtube

Отже, залишитись без відстрочки можуть такі категорії осіб:

  • студенти, які здобувають не першу вищу освіту або навчаються на вечірніх формах або заочно;
  • багатодітні батьки, які заборгували зі сплати аліментів;
  • громадяни, які здійснюють догляд за особами з інвалідністю І-ІІ групи, якщо це можуть робити інші родичі;
  • чоловіки у статусі батька-одинака, якщо мати дитини жива і може виховувати дитину;
  • "обмежено придатні" військовозобов'язані, яким після ВЛК змінять статус на "придатний".

ТЦК. Фото: скрін youtube
ТЦК. Фото: скрін youtube

Популярні новини зараз
Менше пільг і більше вимог: соціальну допомогу платитимуть за новими критеріями У Дніпрі підлітки два дні громили "Varus" та штурмували ТРЦ під російський реп із матами: "Жалюгідне видовище" Зміни у мобілізації з 1 травня: Генштаб оголосив про важливе нововведення Пенсіонерам виплатять підвищені пенсії: хто отримає більше вже у квітні
Показати ще

Юристи наголошують, що відстрочення або бронювання можуть бути анульовані, якщо буде встановлено, що військовозобов'язаний подав недостовірні дані для їх отримання. Також скасувати відстрочку можуть у разі зникнення підстав для її надання.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, мобілізація молоді стає реальністю? Депутати "вирішують", чи відправлятимуть на фронт 18-річних українців.

Також наш портал інформував, чи можна оскаржити штраф, якщо військовозобов'язаний не з'явився до ТЦК на порядку денному: адвокат радить готувати 600 грн.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, "бусифікація" на законних підставах: адвокат назвав 5 причин, з яких ТЦК може примусово мобілізувати.