В Україні триває мобілізація, і часом трапляються випадки, коли до війська можуть потрапити люди з психічними розладами чи іншими серйозними захворюваннями.

Причина — проблеми у роботі військово-лікарських комісій (ВЛК) та територіальних центрів комплектування (ТЦК), які не завжди ретельно перевіряють придатність мобілізованих до служби, повідомляють в Слідстві інфо.

Деякі люди, які мають офіційні медичні діагнози, навіть не проходять повноцінного медогляду. Усе може відбуватися за спрощеною процедурою - документи переглядаються формально, а діагнози не перевіряються належним чином. Часто ВЛК працюють швидко, без глибокого вивчення історії хвороби, що може призводити до серйозних наслідків.

ВЛК. Фото: скрін youtube
ВЛК. Фото: скрін youtube

Є ризик, що люди з нестабільним психічним станом отримують зброю, хоча в мирному житті вони потребували лікування та підтримки лікарів. У військових підрозділах такі ситуації стають проблемою як для самих мобілізованих, так і для їхніх побратимів. У зоні бойових дій нестабільний психічний стан може становити реальну небезпеку.

Популярні новини зараз
Мобілізація стане зручнішою: ТЦК більше не прив’язуватимуть Пенсії в Україні виростуть з 1 березня: що важливо знати і кого це точно не торкнеться Пів року безкоштовного житла: українцям у Европі дали час зібрати валізи "Київстар" шокував пенсіонерів новими тарифами, але дав шанс платити менше: що потрібно зробити
Показати ще

Проблема також полягає в тому, що не всі військові мають змогу самостійно довести свою непридатність. Якщо людина не має із собою відповідних документів або не встигла пройти повторне медичне обстеження, її можуть визнати придатною навіть за наявності серйозних проблем зі здоров’ям.

ВЛК. Фото: Мілітарний
ВЛК. Фото: Мілітарний

Щоб уникнути таких ситуацій, важливо, аби ВЛК проводили ретельніші перевірки, а процес мобілізації відбувався відповідно до всіх медичних норм. Адже людина, яка має серйозні психічні захворювання, не тільки не зможе ефективно виконувати завдання, а й може стати загрозою для оточуючих.

Ще одна важлива проблема — корупція. Є випадки, коли цілком здорові люди знаходять способи "відкупитися" від мобілізації, тоді як ті, хто дійсно має проблеми зі здоров’ям, можуть опинятися у війську через недбалість системи.

У результаті, це призводить до того, що в армію потрапляють люди, які не готові фізично чи психологічно. Їм стає важко адаптуватися до умов служби, а іноді це може загрожувати життю їхніх побратимів. Тому питання ретельної перевірки стану здоров’я мобілізованих має стати пріоритетним, щоб уникнути критичних ситуацій на фронті.

Однак варто пам'ятати, що у всьому цьому вина росія та росіяни, які почали війну.

війська російських окупантів
війська російських окупантів

Українців мобілізують лише тому що ми маємо захищатися від росіян, адже вони нас не вважають за людей.

російський терорист використовує воїна ЗСУ як живий щит \ кадр з відео
російський терорист використовує воїна ЗСУ як живий щит \ кадр з відео

Українці в свою чергу, мають допомогти своїй держави, та війську, адже це допомога самим собі - донатами та волонтерством.

ЗСУ / фото: Pinterest
ЗСУ / фото: Pinterest

Раніше ми повідомляли, мобілізація на окупованих територіях: відмова означає смерть.

Росіяни доводять українців до відчаю на окупованих територіях - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, як потрапити до лав ЗСУ без втручання ТЦК: покрокова інструкція.