В Україні територіальні центри комплектування зобов’язані видавати військово-облікові документи, зокрема приписне посвідчення, не пізніше ніж за п’ять календарних днів. Якщо цей термін порушується, громадяни мають право звертатися зі скаргою до обласного ТЦК або Міністерства оборони України.

Про це заявив адвокат Юрій Айвазян у коментарі для порталу "Юристи.UA". За його словами, закон передбачає чіткі терміни видачі військових документів, і ТЦК не має права їх ігнорувати.

Візит до ТЦК, скріншот: YouTube
Візит до ТЦК, скріншот: YouTube

Якщо громадянин не отримав приписне посвідчення у встановлений строк, необхідно звернутися з письмовою вимогою до керівництва обласного ТЦК. У разі подальшого ігнорування можна подати офіційну скаргу до Міністерства оборони.

Водночас варто пам’ятати, що в Україні чоловіки до 25 років не підлягають мобілізації, оскільки вважаються призовниками. В умовах воєнного стану призов на строкову службу не проводиться.

Популярні новини зараз
Українцям перерахували субсидії: як дізнатись новий розмір виплат Пенсію можна підвищити майже на 300 гривень: яку довідку треба передати до ПФУ Пенсіонерам виплатять підвищені пенсії: хто отримає більше вже у квітні Що буде із землею та квартирами громадян за новим законом: критики та юристи хапаються за голову
Показати ще

Реєстр призовників, скріншот: YouTube
Реєстр призовників, скріншот: YouTube

Проте деякі категорії можуть бути мобілізовані, зокрема ті, хто закінчив військову кафедру або був переведений у запас за спеціальними підставами.

Юристи закликають українців уважно стежити за своїми військовими документами та не мовчати у разі порушення їхніх прав. Якщо ТЦК затягує процес оформлення, необхідно негайно вимагати дотримання законодавства.

Нагадаємо, з цивільним життям доведеться попрощатися: кого змусять доводити своє право на відстрочку в лютому

Раніше ми розповідали, з якого віку потрібно оновлювати дані в ТЦК

Також, чи можна не з'являтись до ТЦК після отримання повістки: перелік законних причин неявки військовозобов'язаного