Кліматичні зміни — це не тільки загрози, але й шанси для розвитку. Про це розповіла кандидатка географічних наук, завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух в інтерв’ю для «Главкому».
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися«Аномально теплі зими дозволяють значно економити на опаленні, що для України в умовах війни та руйнувань інфраструктури є справжнім подарунком», — зазначила Балабух. Крім того, відсутність значних снігопадів зменшує руйнування доріг і полегшує транспортне сполучення.
Зміна кліматичних умов відкриває можливість для будівельних робіт навіть взимку. Але особливо помітними зміни стали у сільському господарстві. Збільшення вегетативного періоду дозволяє отримувати третій урожай на рік.
«Те, що раніше можна було вирощувати лише на півдні, тепер чудово росте і на півночі. Полісся стає новим олійно-зерновим поясом України», — пояснила експертка.
Ще одним несподіваним плюсом є підвищена концентрація вуглекислого газу, який посилює фотосинтез. Це сприяє збільшенню зеленої маси рослин.
«Ви не помічали, що листя на деревах стало більшим, а трави вищими? Це також наслідок змін клімату», — підсумувала Балабух.
Попри всі труднощі, українські аграрії вже адаптуються до нових умов, використовуючи їх для підвищення врожайності та освоєння нових культур. Зміни клімату вимагають гнучкості, але відкривають перспективи для тих, хто готовий до інновацій.
Нагадаємо, прогноз погоди в Одесі на лютий 2025: синоптики розповіли, яким буде останній місяць зими
Нагадаємо, морози чи весняне тепло: якою буде погода в Україні в останній місяць зими
Раніше ми розповідали, що весна до нас не надовго: синоптики відповіли, коли до України повернеться сніг із морозами