Деякі комунальні підприємства припускаються грубих помилок при формуванні тарифів на свої послуги. Як результат – споживачі отримують завищені рахунки. Як із цим боротися, йдеться на сайті Південноукраїнської міської ради.

У Держпродспоживслужбі неодноразово фіксували, як деякі комунальні підприємства порушували окремі вимоги законодавства щодо ціноутворення.

Рахунки за комуналку. Фото: скрін youtube
Рахунки за комуналку. Фото: скрін youtube

Часто у розрахунках тарифів підприємства завищують вагомі складові витрат на пально-мастильні матеріали, заробітну плату. Отже, суми у платіжках споживачів стають вищими, ніж мають бути за законом.

"Необґрунтоване розподілення витрат і безпідставне збільшення сум в складових частинах витрат тарифів фактично є підвищенням регульованих цін та перекладанням таких витрат на кінцевого споживача, в тому числі – на населення", - йдеться у повідомленні.

Популярні новини зараз
Українці отримують дивні смс від ТЦК: юристи пояснили, як реагувати ТЦК готує масові рейди на вулицях та блокпостах: на кого полюватимуть Коли скінчиться пенсія по інвалідності: в Пенсійному фонді надали роз'яснення НБУ готує нові правила використання готівки: що зміниться в гаманцях українців
Показати ще

Оплата комуналки. Фото: скрін youtube
Оплата комуналки. Фото: скрін youtube

Як захиститися від махінацій

Якщо у споживача виникають сумніви щодо правильності розрахунку тарифів на комунальні послуги та їх застосування, то варто звертатися до Головного управління Держпродспоживслужби у своєму регіоні.

Фахівці проведуть перевірку комунального підприємства та у разі підтвердження порушень вживуть відповідних заходів.

Раніше портал Знай повідомляв, штрафи для боржників за комуналку: як покарають, якщо довго не платити.

Також наш портал інформував, комуналка змушує українців ще сильніше затягувати пояси: які тарифи переписали.

Крім того, ми писали, платіжки залишать без грошей на хліб: послуги водоканалів можуть подорожчати вчетверо.