У рамках мобілізаційних заходів військовозобов'язаних громадян можуть примусово доставляти до ТЦК та СП. Такі дії зазвичай відбуваються, якщо людина перебуває у розшуку чи має проблеми з військово-обліковими документами.

Як діяти, якщо військовозобов'язаного затримали та примусово утримують у приміщенні ТЦК без законних підстав, розповіла юрист Тетяна Козян у коментарі для "РБК-Україна".

ТЦК. Фото: скрін youtube
ТЦК. Фото: скрін youtube

Насамперед громадянин, якщо його примусово утримують у ТЦК, має право вимагати від представників центру пояснення правових підстав для їх дій. Запитати письмовий документ, що обґрунтовує утримання.

Також можна звернутися до поліції, зателефонувавши на "102". Під час дзвінка потрібно вказати, хто вас утримує, в якому приміщенні й що вийти не дозволяють. Поліція зобов'язана зафіксувати заяву та розглянути ситуацію.

Популярні новини зараз
Ці машини краще не чіпати: патрульні зізналися, які авто бояться зупиняти Пенсію можна підвищити майже на 300 гривень: яку довідку треба передати до ПФУ Пенсіонерам виплатять підвищені пенсії: хто отримає більше вже у квітні Що буде із землею та квартирами громадян за новим законом: критики та юристи хапаються за голову
Показати ще

ТЦК. Фото: скрін youtube
ТЦК. Фото: скрін youtube

Які дії ще можна зробити:

  • фіксувати порушення на відео чи аудіо;
  • викликати адвоката та звертатися до правозахисних організацій;
  • подавати заяву до ДБР чи прокуратури.

"Дотримання законодавства є обов'язком усіх громадян та посадових осіб, а незаконні дії можуть бути оскаржені у судовому порядку", - наголосила Тетяна Козян.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, штрафу не буде? Адвокати відповіли, кому не варто боятися покарань ТЦК у 2025 році.

Також наш портал інформував, замість пар – піксель та полігон: кого зі студентів можуть мобілізувати у лютому.

Крім того, ми писали, ТЦК "пакують" українців: адвокат пояснила правомірність дій працівників військкоматів.