Верховна Рада продовжила воєнний стан та загальну мобілізацію в Україні до 9 травня 2025 року. Проте, деякі військовозобов'язані мають право на відстрочку від мобілізації. Згідно з чинним законодавством, про це написано на порталі ВРУ, (стаття 23 Закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"), відстрочку можуть отримати деякі категоріх населення. Важлива зміна стосується бронювання працівників. Згідно з постановою Кабміну №1332 від 22 листопада 2024 року, відстрочки, видані раніше Міністерством економіки або через "Дію", дійсні лише до 28 лютого 2025 року.
Українців, які накопичили борги за комунальні послуги, можуть позбавити пільг. Це передбачено законопроєктом №12427, поданим прем'єр-міністром Денисом Шмигалем до Верховної Ради. Документ має на меті заохотити громадян до своєчасної оплати комунальних послуг. Пільговики будуть зобов’язані використовувати державну допомогу виключно для сплати комунальних послуг. У разі порушення цієї вимоги, пільги можуть бути скасовані відповідно до рішень Кабінету Міністрів.
Тривалі скандали навколо роботи співробітників ТЦК змусили народних депутатів ініціювати зміни в законодавстві. Причиною цього стали систематичні порушення та недієвість закону про посилення мобілізації. Про це повідомив нардеп Олександр Бакумов. Він зазначив, що під час засідання правоохоронного комітету ВР дійшли висновку, що замість законних методів, таких як штрафи чи оповіщення, вдаються до сумнівних практик: перекриття доріг, масових перевірок і блокпостів.
У 2025 році пенсії в Україні будуть переглянуті, хоч більшість пенсіонерів і не відчують суттєвих змін у виплатах. Однак серед них є окремі категорії, які можуть претендувати на дві пенсії одночасно, розповіли у Департаменті соціального захисту населення. Подвійні виплати доступні особам із інвалідністю, які також виконують обов’язки догляду за іншими людьми. Для отримання надбавки потрібно звернутися до місцевого відділення Пенсійного фонду України та подати пакет документів
У грудні в Україні розпочалася нова програма фінансової підтримки, яку в народі називають "тисяча Зеленського". За кілька днів нею скористалися мільйони громадян. Проте отримати ці кошти можуть лише ті, хто на момент оформлення перебуває в Україні. Якщо ж допомогу отримали особи, які знаходяться за кордоном, їм доведеться повернути гроші до державного бюджету. Після завершення програми уряд планує провести масштабну перевірку, щоб виявити порушення. Тих, хто отримав кошти, перебуваючи за межами країни, зобов’яжуть повернути суму допомоги.