Під час мобілізації всі військовозобов’язані проходять медкомісію, яка визначає, чи можуть вони служити.

Наразі є дві основні категорії - придатні та непридатні. Водночас існує і статус "тимчасово непридатний", що означає, що людина повинна пройти повторний медогляд через 6-12 місяців, пишуть Факти.

Також військові комісії оцінюють не тільки загальну придатність, а й можливість виконувати певні завдання. Наприклад, якщо людина не може бути стрільцем чи кулеметником, її можуть визнати придатною для роботи водієм або в логістичній сфері.

Водіння автомобіля. Фото: скрін youtube
Водіння автомобіля. Фото: скрін youtube

Як змінився військовий облік?

Популярні новини зараз
"Заморозку" скасують? Як у 2025 році в Україні зміниться розмір мінімальної пенсії Відстрочку автоматично скасують у "Резерв+": кого торкнеться мобілізація і ТЦК Близнюкам - короткий відпочинок, а Рибам - час для покупки: гороскоп на 26 січня для кожного знака Зодіаку Українцям доведеться платити за житло не лише комуналку
Показати ще

Згідно із законом № 10449, військовозобов’язані, які займаються розвідувальною та контррозвідувальною діяльністю, більше не підлягають обліку в ТЦК та СП. Вони переводяться до спеціальних органів, де їхні особові справи зберігаються під суворим контролем.

Хто виключається з військового обліку?

За законом, військовий облік припиняється у таких випадках:

  • смерть або зникнення безвісти;
  • припинення громадянства України;
  • офіційний висновок про повну непридатність до служби;
  • досягнення 60-річного віку.

Однак люди, які були визнані непридатними до війни, можуть знову пройти медкомісію, щоб підтвердити свій статус.

ВЛК. Фото: скрін youtube
ВЛК. Фото: скрін youtube

Якби росія не розпочала війну, ТЦК не видавали б повістки. Військові лише захищають Україну, тоді як росіяни прийшли нас вбивати.

війська російських окупантів
війська російських окупантів

На окупованих територіях росія проводить примусову мобілізацію - відмова означає розстріл. Ми воюємо не заради війни, а за право жити. Сто років тому Україна здалася, і це призвело до Голодомору. Якщо ми не будемо боротися, історія повториться.

ЗСУ воюють, щоб ми могли жити у своїх будинках, ростити дітей і бути вільними. Наша сила – в єдності - кожен може допомагати донатами, волонтерством чи підтримкою військових. Тільки так ми здолаємо ворога!

ЗСУ / фото: Pinterest
ЗСУ / фото: Pinterest

Раніше ми повідомляли, мобілізація на окупованих територіях: відмова означає смерть.

Росіяни доводять українців до відчаю на окупованих територіях - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, як потрапити до лав ЗСУ без втручання ТЦК: покрокова інструкція.