В Україні тарифи на електроенергію не зміняться навіть після закінчення опалювального сезону, але з 1 лютого 2025 набудуть чинності нові правила для опалення приміщень електрикою.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяРаніше пільговий тариф на опалення скасовувався за великого споживання, а тепер фіксуватиметься для певного обсягу електроенергії.
Коли зміниться тариф на електроенергію?
Поточний тариф на електроенергію 4,32 грн за кВт·год, встановлений постановою Кабміну №632, діє до 30 квітня 2025 року. Після цього можливі два сценарії: або тариф підвищиться, або термін дії ухвали продовжать на ще один рік. Проте в уряді наразі не обговорюють підвищення тарифів.
Міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що поки не планується зміна тарифів, оскільки тариф, що діє, збалансував фінансовий ринок і дозволяє уникати боргів у цьому секторі. Також підвищення може бути рекомендоване міжнародними партнерами після закінчення війни, проте політична ситуація напередодні виборів може уповільнити такі зміни.
Зміни для користувачів, які опалюють приміщення електрикою
Кабінет Міністрів змінив умови для тих, хто використовує електроенергію для опалення. З 1 лютого 2025 року пільговий тариф фіксуватиметься для перших 2000 кВт·год спожитої електроенергії, навіть якщо загальне споживання перевищить цю норму. Раніше, якщо споживання перевищувало 2000 кВт·год, весь обсяг електроенергії оплачується за ціною.
Тепер пільговий тариф 2,64 грн за кВт·год діятиме на перші 2000 кВт·г, незалежно від загального обсягу споживання. Також передбачені знижки для користувачів із двозонними лічильниками, які можуть платити 1,32 грн за кВт·год з 23:00 до 7:00 у рамках перших 2000 кВт·год.
Порівняння тарифів на електроенергію в Україні та Європі
Україна, як і раніше, має один із найнижчих тарифів на електроенергію в Європі. Серед 39 країн, дані яких збирає Євростат, у 29 країнах тарифи вищі, а в 9 країнах – нижчі. Наприклад, мешканці Туреччини, Грузії, Сербії, Угорщини та Болгарії платять менше, ніж в Україні.
Незважаючи на це, ситуація в Україні може змінитись після закінчення війни та у разі скасування субсидування за постановою PSO, що призведе до необхідності перегляду тарифів.
Нагадаємо, що гаманці спорожніють остаточно: українці побачать різке зростання платіжок – відразу на 65%.
Раніше ми повідомляли, що пільговий стаж буде скасовано: нова реформа вплине на пенсію українців.