Законодавство передбачає низку покарань за ігнорування повістки – від штрафів до кримінальної відповідальності. Про це розповів адвокат Дмитро Кушнаренко у коментарі для "РБК-Україна".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВ Україні не встановлено обмежень на повторне вручення повісток військовозобов'язаним. Кожна нова повістка має іншу дату, яка створює нові правові підстави для обов'язкової явки до ТЦК.
Ігнорування виклику загрожує штрафом, проте його сплата все одно не звільняє від виконання зобов'язань, а саме – явки до ТЦК та СП.
Покарання за ігнорування повісток
Якщо військовозобов'язаний проігнорував виклик у ТЦК уперше, то він може бути оштрафований на суму від 17 до 25,5 тисяч гривень.
У разі повторного порушення можуть бути вжиті додаткові заходи:
- ТЦК може звернутися до суду, щоб застосувати санкцію у вигляді тимчасового позбавлення права керування транспортним засобом;
- військовозобов'язаного можуть оголосити у розшук і поліція за рішенням ТЦК може примусово доставити людину до центру комплектування.
Коли настає кримінальна відповідальність
За систематичне ухилення від мобілізації військовозобов'язаний може отримати реальний термін – від трьох до п'яти років у в'язниці. Найчастіше ця міра покарання застосовується, коли особа пройшла ВЛК і отримала "бойову" повістку, але не з'явилася на відправлення.
Раніше портал Знай повідомляв, військовий облік за новими правилами: підліткам та жінкам приготували масштабні зміни.
Також наш портал інформував, примусове утримання у ТЦК: як захистити свої права.
Крім того, ми писали, мобілізацію з 18 років: військовий пояснив, що потрібно робити з підлітками.