Щомісячні рахунки за доставку газу продовжують надходити українцям, навіть якщо вони взагалі не користуються газом. Здавалося б, чому потрібно платити за послугу, якою ви не користуєтеся?
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПроте газові компанії наполягають на своєму: доставка — це не послуга, яку можна «вимкнути», а плата за підтримку інфраструктури.
Суми за доставку розраховуються на основі вашого споживання за попередній газовий рік (жовтень – вересень). Наприклад, якщо ви спожили 120 кубометрів газу, то ця кількість ділиться на 12 місяців, а результат множиться на тариф вашого оператора газових мереж. Але що робити, якщо ви не користуєтесь газом зовсім?
Навіть у цьому випадку оператори нарахують «базові» кубометри. Для різних потреб передбачено мінімальні обсяги споживання:
- 39 куб. м на рік для приготування їжі.
- 126 куб. м на рік для приготування їжі та підігріву води.
- 314 куб. м на рік для опалення.
Якщо ви не платите, суми заборгованості будуть накопичуватися. У багатьох випадках газові компанії подають до суду на боржників. Особливо критична ситуація у тих, хто виїхав за кордон: повернувшись, вони можуть виявити судові рішення про стягнення боргів, які нараховувалися роками.
Якщо ви не плануєте користуватися газом, варто офіційно розірвати договір із газовою компанією. Для цього потрібно:
- Подати заяву про припинення постачання газу.
- Надати докази, що газопостачання було припинено (наприклад, відключення мережі).
Оператори газорозподільних мереж пояснюють це так: незалежно від споживання, мережі потребують обслуговування, ремонту та підтримки в робочому стані. Іншими словами, навіть якщо газ не тече у вашу плиту чи котел, труби все одно існують і потребують грошей.
Нагадаємо, право на субсидію буде втрачено: у ПФУ назвали критерії, без яких грошей не дадуть
Раніше ми розповідали, що тарифи на водопостачання заженуть українців у борги: на скільки виростуть ціни
Також, на 1,68 гривні менше: мешканцям багатоповерхівок встановлять знижений тариф на електроенергію