Українці, які витрачають на оплату житлово-комунальних послуг значну частину свого прибутку, можуть отримувати субсидію від держави. Однак у разі порушення певних правил допомогу можуть забрати, а гроші зобов'яжуть повернути.

Коли субсидіант може попросити повернути отриману допомогу, пояснили фахівці головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області.

Звернення за субсидією. Фото: скрін youtube
Звернення за субсидією. Фото: скрін youtube

У ПФУ попереджають, що якщо один із членів домогосподарства на час подання заяви на субсидію перебуває за кордоном понад 60 днів, то це обов'язково потрібно вказати. Ця людина не буде включена до складу домогосподарства при розрахунку суми виплати.

Якщо сім'я звернулася за призначенням державної допомоги, але промовчала, що один із членів домогосподарства перебуває за кордоном понад 60 днів, то слід очікувати плачевних наслідків. По-перше, виплата допомоги припиняється, а по-друге, одержувача зобов'яжуть повернути надмірно виплачені кошти.

Популярні новини зараз
Гороскоп на сьогодні, 16 квітня: кому середа не пробачить необачності Пенсіонерам виплатять надбавки: скільки отримають у квітні Квітневий перерахунок завершений: як зміняться пенсійні виплати Студенти втратять право на відстрочку: новий законопроєкт позбавить багатьох лазівки
Показати ще

Оформлення субсидій, скріншот: Facebook
Оформлення субсидій, скріншот: Facebook

Варто зазначити, що Пенсійний фонд регулярно проводить перевірку субсидіантів, звіряючи інформацію через різні реєстри, тому такі нюанси досить швидко розкриваються.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, право на субсидію буде втрачено: у ПФУ назвали критерії, без яких грошей не дадуть.

Також наш портал інформував, українцям "перепишуть" субсидії: змінені правила розрахунку та допомога новим категоріям на 2025 рік.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, спадок залишить вас без субсидії: у ПФУ сказали, в якому разі допомогу вам таки збережуть.