З поняттям "бусифікації" українці вперше стикнулися під час загальної мобілізації у зв'язку з російським вторгненням. І правда, скарг на те, що мобілізаційні групи ТЦК силоміць забирають чоловіків з вулиці і пакують в "буси" у 2024-му році було хоч відбавляй. Виявляється, в даній ситуації не все так однозначно і вкузує на свавілля працівників ТЦК.

Так, військовий адвокат зі Львова, кандидат юридичних наук Євген Филипець у програмі "Коментар" з Мартою Оліярник на телеканалі "Еспресо" заявив, хто на цілком законних підставах ризикує опинитися у "бусику" від ТЦК.

"Є п’ять законних підстав, коли особу можуть затримати і доставити в ТЦК", - заявив Євген Филипець.

Євген Филипець, фото ФБ
Євген Филипець, фото ФБ

За словами Филипця, серед найчастіших запитів, пов'язаних із "бусифікацією" на вулицях, трапляються ситуації, коли людина стверджує, що оновила свої дані, але її все одно затримали та доставили до ТЦК.

Популярні новини зараз
Нова фінансова допомога для ВПО: хто та скільки може отримати Працюватимуть навіть ті, хто не може: нові правила для осіб з інвалідністю "Київстар" зробив важливу заяву: що треба знати Українці тікають з Польщі: що відбувається і в у чому причина
Показати ще

"Однак люди не кажуть того, що вони оновили дані, наприклад, в ЦНАПі до 16.07, і там зазначено, що особа знята з військового обліку і не має військово-облікового документа. Як ми знаємо, через "Резерв+" не генерується військово-обліковий документ. Тому відсутність такого документа є підставою для доставлення особи до найближчого ТЦК та СП", – пояснив військовий адвокат.

ТЦК перевіряють документи. Фото:vinnitsa.info
ТЦК перевіряють документи. Фото:vinnitsa.info

Отож, військовозобов’язаного можна затримати у певних випадках на законних підставах.

Перша підстава – це тоді, коли особа вчинила порушення за статтею 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення правил військового обліку) – неявка на виклик до військкомату без поважних причин, несвоєчасне подання в обліковий орган відомостей про зміну місця проживання, освіти, місця роботи й посади, порушення порядку проходження навчальних зборів.

Друга – коли особа перебуває у розшуку.

Третя – коли в особи відсутній військово-обліковий документ при перевірці.

Четверта – коли в паперовому документі інформація відрізняється від електронної бази.

І п'ята – коли вона відмовляється від отримання повістки від групи оповіщення, у складі якої є поліцейський.

Нагадаємо, обов'язкові штрафи для 6 мільйонів чоловіків: як намагаються карати ухилістів.

Раніше повідомлялося, українцям з правом на відстрочку ТЦК дали всього 7 днів: "Тільки після ВЛК...".

Також, термін закінчився, але це не кінець: військовим із СЗЧ можуть дати більше часу для повернення на службу.