Словацький прем'єр Роберт Фіцо вкотре використав тему України у своїх політичних іграх. Він заявив, що може скасувати допомогу українським біженцям і припинити постачання електроенергії, якою Словаччина підтримувала нашу країну після ракетних ударів росії.

Фіцо позиціонує себе як "сильного лідера", однак його погрози залишаються лише словами. Навіть державна енергокомпанія Словаччини відмовилася йти на поводу у прем’єра, а Польща взагалі оголосила про готовність компенсувати можливі втрати електропостачання для України.

Щодо соціальної допомоги біженцям – її скоротили ще влітку 2024 року. Тепер виплати отримують лише соціально незахищені українці, а загальна сума підтримки зменшилася у чотири рази. Багато українців уже знайшли роботу, адаптувалися до нових умов і навіть відкрили власний бізнес, тому маніпуляції Фіцо не мають особливого впливу.

Українські біженці. Фото: Кореспондент
Українські біженці. Фото: Кореспондент

Фіцо намагається наслідувати путіна, заграючи з антиукраїнським електоратом та атакуючи ЄС. Проте його підтримка в країні слабшає, а після його візиту до москви словацька коаліція почала хитатися – не виключено, що у 2025 році в Словаччині відбудуться дострокові вибори.

Популярні новини зараз
На 1,68 гривні менше: мешканцям багатоповерхівок встановлять знижений тариф на електроенергію Гороскоп на тиждень 20-26 січня для всіх знаків Зодіаку: Водолії без компромісу, Стрільці з кредитом, а Близнюки з іноземцями Українці тікають з Польщі: що відбувається і в у чому причина "Нафтогаз" застеріг споживачів, які платять через "Приват24": багато хто навіть не підозрював
Показати ще

Кордон Словаччини, фото з вільних джерел
Кордон Словаччини, фото з вільних джерел

Ця ситуація – важливий сигнал для України. Лише сильна українська держава може захистити своїх громадян і забезпечити їм безпечне майбутнє. Тому зараз нам потрібно не лише вистояти у війні, а й реформувати країну, щоб біженці хотіли повернутися додому, а не шукали стабільності в інших країнах.

Раніше ми повідомляли, більше ніяких грошей задарма: українці у Німеччині мають відпрацювати соціальні виплати.

На притулок можна не сподіватись: Польша кардинально змінює правила - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, біженцями у Чехії може зацікавитися поліція: як уникнути небажаного візиту?