Відстрочка чи бронювання мають захищати від мобілізації, але у деяких випадках ТЦК призивають на службу і таких громадян. Чи можна відстояти свої права, якщо призов був незаконним, розповів адвокат Олексій Шалару у коментарі для видання "Новини.LIVE".

Трапляються випадки, коли дані про бронювання військовозобов'язаного не встигли підтягнутися в державних резервах. Це, своєю чергою, створює "вікно можливостей" для ТЦК, якщо людина не має при собі жодних документів, що підтверджують бронь.

ТЦК. Фото: скрін youtube
ТЦК. Фото: скрін youtube

Адвокат зазначає, що якщо мобілізують особу з відстрочкою чи бронюванням, то відстояти своє право можна. Однак суди переповнені подібними справами й реальність така, що навіть якщо встановлять факт незаконної мобілізації, служби, швидше за все, уникнути не вийде.

"Їх можна оскаржувати, в моїй практиці були такі позитивні кейси. Але є нюанс. Деякі суди виносять рішення, що призов був незаконним, але звільнити людину з ТЦК вже не можуть. Виходить: призвали незаконно, але ти все одно служи", - зазначив. Олексій Шалару.

Популярні новини зараз
Військовозобов'язані у 90% випадків можуть скасувати штраф від ТЦК: як це зробити Готуйте ще більше грошей: Vodafone автоматично переведе абонентів на новий тариф Одних виселять, іншим нададуть квартири: житлові правила повністю змінять Польща депортує тисячі українців: біженцям встановили нові вимоги для проживання
Показати ще

Мобілізація. Фото: скрін youtube
Мобілізація. Фото: скрін youtube

Втім, військовозобов'язаний може оскаржити рішення ще й у Верховному суді. Вже від його висновків залежатиме подальший розвиток ситуації.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, неявка до ТЦК та порушення військового обліку: у яких випадках можна уникнути штрафу.

Також наш портал інформував, ТЦК "пакують" українців: адвокат пояснила правомірність дій працівників військкоматів.

Крім того, ми писали, ТЦК забирають мобільні телефони: мобілізованим пояснили важливе правило.