2024 року українці помітили зростання зарплат на тлі кризи та війни. Середня зарплата по країні збільшилася на 22%, і це стосується багатьох галузей, за винятком освіти та мистецтва.

Однак, якщо враховувати інфляцію, то реальні доходи, тобто ті, що не з'їдені зростанням цін, збільшилися лише на 14%. Про це пише ВВС Ukraine.

За даними Держстату, середня зарплата у вересні 2024 року становила 20 592 грн, а платформи, такі як WORK.UA, повідомляють про зростання до 22 500 грн на початок 2025 року. За розрахунками експертів, медіанна зарплата – та, яку найчастіше одержують українці – знаходиться в діапазоні від 17 000 до 21 000 грн.

Популярні новини зараз
Гороскоп на 21 січня для всіх знаків Зодіаку: заборона на поспіх для Овнів, сюрпризи для Львів та пустельництво Козерогів Отримуємо занадто багато? Пенсіонерів попередили про скорочення "надмірних" виплат "Київстар" зробив важливу заяву: що треба знати Українцям компенсуватимуть покупку продуктів: хто потрапив до списку "обраних"
Показати ще

зарплата в конверті
зарплата в конверті

Чому зарплати зросли?

Основна причина – дефіцит робочої сили в. Мобілізація, міграція та інші фактори призвели до того, що роботодавці почали активно підвищувати зарплати, щоб залучити та утримати працівників.

Особливо це торкнулося таких сфер, як інформаційні технології, будівництво, транспорт та кур'єрська діяльність, де зарплати збільшились на 30-40%.

Однак, незважаючи на зростання зарплат, треба пам'ятати, що цей процес не такий простий. Збільшення заробітних плат веде до зростання собівартості товарів та послуг, що стимулює інфляцію. З січня по листопад 2024 року споживчі ціни в Україні зросли на 10% , що більше, ніж очікувалося.

В результаті, незважаючи на номінальне зростання зарплат, реальне збільшення купівельної спроможності для багатьох українців було набагато меншим.

Пенсіонерка
Пенсіонерка

А як буде у 2025 році?

Згідно з опитуваннями, більшість компаній, а саме 88%, планують продовжити підвищення зарплат у 2025 році. Але темпи зростання, швидше за все, будуть скромнішими. Очікується, що зарплати зростуть у середньому на 10-15%, що відповідає рівню інфляції. Лише 1% компаній готові підвищити зарплати більш як на 20%.

Але є й інші фактори, які можуть вплинути на темпи зростання зарплат. 2025 року набудуть чинності нові закони, які передбачають підвищення податків для фінансування оборони, що може знизити фінансові можливості бізнесу. Також через руйнування енергетичної інфраструктури компанії зіткнулися зі зростанням витрат на енергозабезпечення.

Бізнес стикається зі збільшенням податкового навантаження та високими витратами, що зрештою може вплинути на можливість збільшувати зарплати та розвивати компанії.

Нагадаємо, уряд обмежує пенсії прокурорів, але суди скасовують ці заходи: все залишається як раніше

Раніше ми писали про те, що пенсії для 80% пенсіонерів мають зрости, але не відразу: що зміниться із запровадженням бальної системи

Крім того, Знай.ua повідомляв, продаж квартири стане випробуванням: українцям встановили нові податки на угоди з нерухомістю