Україна готує законопроєкт, який може додати до бюджету до 10 мільярдів гривень щороку за рахунок оподаткування цифрових платформ, таких як Uklon, Bolt та Glovo.

Це частина зобов'язань України на шляху до євроінтеграції та важлива вимога від Міжнародного валютного фонду для отримання подальшої фінансової підтримки, пише Forbes Ukraine.

Доставка їжі / фото: Freepik
Доставка їжі / фото: Freepik

Планується, що законопроєкт буде передано до парламенту у квітні 2025 року. Основна ідея – створити систему автоматичного обміну податковою інформацією з іншими країнами, яка охопить понад 29 країн, включаючи платформи, що надають послуги через цифрові сервіси.

Голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев повідомив, що нові правила оподаткування дозволять зробити доходи від таких платформ прозорішими, а до бюджету надійде до 10 мільярдів гривень щорічно.

Популярні новини зараз
Бронювання не врятує: кому треба бігти до ТЦК за повісткою – навіть з відстрочкою ПриватБанк встановлює обмеження на картки: неможливо навіть сплатити за комуналку Тепер знайдуть усюди: правила вручення повісток змінили на користь ТЦК ТЦК полює на безробітних? Воєнкоми пояснили нюанси мобілізації
Показати ще

Це, за словами Гетманцева, попередні розрахунки з нагадуванням про "податок на Google", де прогнозували 3 мільярди, а в результаті надійшло більше 11.

Таксі, фото sud
Таксі, фото sud

У законопроєкті обговорюють два варіанти оподаткування:

  • перший – самозайняті будуть подавати декларації та сплачувати податки самостійно,
  • другий – платформи стануть податковими агентами та автоматично утримуватимуть податки з користувачів.

Гетманцев підтримує другий варіант, оскільки це спростить процес як водіїв і кур'єрів, так податкових органів.

Ставку податку пропонують на рівні 5% від доходу, що трохи нижче стандартного оподаткування для юридичних осіб, але схоже на єдину ставку для ФОП. Компанії, такі як Uklon, Bolt та Glovo, вже підтримали цю ініціативу, вважаючи, що вона може допомогти у збільшенні надходжень до бюджету.

Тим не менш, компаніям важливо мати перехідний період, який дозволить їм адаптуватись до нових вимог. Час для обговорення законопроекту ще не минув, але Гетьманцев запевнив, що його ухвалення не затягнеться.

Нагадаємо, українцям послабили податковий зашморг: кому дозволять не платити військовий збір

Раніше ми писали ФОП на замітку: у 2025 році змінилися коди та рахунки для податків

Крім того, Знай.ua повідомляв, податок на кота спустошить гаманець: хто може заплатити тисячі гривень