В компаніях "Нафтогаз" та "Газмережі" неодноразово нагадують споживачам про передачу показників вчасно. Це потрібно для правильного розрахунку обсягу спожитого газу.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяАле виникають ситуації, коли даних немає, і тоді не зрозуміло як нарахують оплату. До однієї з філій "Газмережі" звернувся чоловік з аналогічним питанням.
"Хотілося б знати який же об'єм споживання буде визначено згідно з чинним законодавством у разі не отримання показників споживання??"
На це відповіли фахівці компанії. Відповідно до чинного законодавства України, якщо облгаз (оператор ГРМ) не отримав показники споживання і лічильник не оснащений засобами дистанційної передачі даних, то обсяги визначаються оператором за певними правилами.
Об'єм в таких випадках, буде визначатися так:
1) Визначається група споживання побутового споживача та річне споживання природного газу за останній календарний рік
2) Далі визначають плановий місячний об'єм споживання, через вирахування місячної частки з річного обсягу споживання, вказаної в додатку до Кодексу ГРМ.
3) Якщо період споживання газу менше як один рік, то планові місячні обсяги будуть визначатися в розрахунку до даних річного обсягу споживання на 1 особу або 1 кв. м.
Нагадаємо, що це потрібно на кожній кухні: у "Нафтогазі" назвали обов'язкову умову для власників газових плит.
Раніше ми повідомляли, що доведеться встановлювати буржуйки: як може змінитися вартість газу для населення.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, електричне опалення в новобудовах обійдеться в стан: забудовники затягують будівництво підстанцій.