Деякі українці замість повноцінної пенсії за віком можуть розраховувати лише на соціальну пенсію. Така державна виплата призначається, якщо людина не виконала вимоги щодо стажу. Це передбачено постановою Кабінету Міністрів №1098

2025 року зросла тривалість страхового стажу, необхідного для виходу на пенсію за віком. Так, з 1 січня, щоб вийти на заслужений відпочинок із 60 років потрібно щонайменше 32 роки стажу. Ця вимога діє як для чоловіків, так і для жінок.

Пенсійні питання, фото: Facebook//ПФУ
Пенсійні питання, фото: Facebook//ПФУ

Ті, у кого стажу не вистачає, матимуть право вийти на пенсію у 63 роки. Вимоги щодо стажу для таких громадян у 2025 році – від 22 до 32 років. В той самий час у 65 років можна вийти на пенсію, якщо є від 15 до 22 років стажу.

Якщо ж у 65 років українець має менше ніж 15 років стажу, то він зможе отримувати від держави соціальну пенсію за віком.

Популярні новини зараз
Ці три продукти згущують кров та провокують тромби: що виключити з раціону вже сьогодні ТЦК має більше підстав для розшуку, ніж ви думали: порушення, які привернуть увагу Стосується всіх, хто має лічильники води та тепла: комунальники зробили важливе попередження Абоненти схопляться за голову? Київстар знову міняє тарифи з 15 січня
Показати ще

Пенсіонери. Фото: скрін youtube
Пенсіонери. Фото: скрін youtube

Розмір такої виплати досить скромний, він обчислюється як різниця між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність (2361 грн), та середньомісячним сукупним доходом сім'ї з розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не більше 100% прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, пенсія не поміститься в гаманець: у Мінсоці пояснили, як можна збільшити виплати.

Також наш портал інформував, пенсіонери мають довести, що ще живі: у ПФУ дали час до кінця грудня, інакше залишать без грошей.

Крім того, інформаційний портал "Знай" повідомляв, немає і 100$: яку реальну пенсію отримують більшість українців, і кому довіряють гроші.