В Україні чоловіки віком від 18 до 25 років тепер мають пройти базову військову підготовку. Верховна Рада підтримала законопроєкт, ухвалений більшістю голосів – за проголосували 298 народних депутатів.

Про це повідомив нардеп Олексій Гончаренко у Telegram.

За новими правилами, чоловіки віком від 18 до 25 років будуть зобов'язані пройти базову військову підготовку. При цьому рік проходження служби можна обрати самостійно, але лише до досягнення 24 років.

Законопроєкт набуде чинності з вересня 2025 року, і насамперед базова військова підготовка запроваджуватиметься для студентів університетів.

Студенти ВНЗ. Фото: facebook
Студенти ВНЗ. Фото: facebook

Популярні новини зараз
В ОП зробили заяву про зниження мобілізаційного віку: до чого готуватися Іспанці в шоці: як українські школярі обійшли місцевих за півроку Соціальна допомога у вересні: як отримати та скільки виплатять Перевірте свої долари: які банкноти слід негайно обміняти
Показати ще

До речі, для жінок ця підготовка залишиться добровільною. Народний депутат Олексій Гончаренко, який брав активну участь у розробці цього законe, заявив, що його виправлення гарантує захист жінок від мобілізації.

За його словами, військова підготовка для жінок буде виключно на добровільній основі, і призов на військовий облік також залишиться за їхнім особистим бажанням.

Крім того, законопроєкт включає важливе нововведення для тих, хто у віці 18 років зараз перебуває за кордоном. Молоді люди зможуть стати на військовий облік, не повертаючись до України, що значно спростить процес.

Нагадаємо, чоловіки забарикадувалися у підвалі ТЦК: викурювали газом та силою

Раніше ми писали про те, що військових-контрактників випускатимуть за кордон, але є умова: хто отримає перепустку

Крім того, Знай.ua повідомляв, ТЦК не збігаються у різних документах: як уникнути неприємних наслідків