Верховна Рада ухвалила у першому читанні проєкт закону, який змінює відповідальність за незаконне використання гуманітарної допомоги державними та комунальними підприємствами.

Законопроєкт №12250 підтримали 259 народних депутатів, і його мета – усунути правові проблеми, пов'язані з використанням гуманітарної допомоги для потреб комунальних підприємств, наприклад, для громадського транспорту.

громадський транспорт Києва
громадський транспорт Києва

Справа в тому, що зараз у Кримінальному кодексі є стаття, яка забороняє використовувати гуманітарну допомогу для одержання прибутку. Однак комунальні перевізники, які отримують транспорт від міжнародних партнерів у вигляді гуманітарної допомоги, можуть стягувати плату з пасажирів, що призводить до юридичних протиріч.

Така ситуація, наприклад, у Харкові, де в останні роки місто отримало безліч автобусів, трамваїв та тролейбусів, але не може повноцінно використовувати їх для пасажирських перевезень.

Популярні новини зараз
Путін може знову застосувати "Орєшнік": астролог назвала 4 міста, над якими нависла небезпека Показали документи, а ТЦК наклало штраф: чому можуть покарати за "Резерв+" Як підключити "Рік без абонплат" за старою ціною: поради від Vodafone перед підвищенням Українці отримають по 11 000 гривень: кому приготували нові виплати
Показати ще

Громадський транспорт, Народний ревізор / Телеграм
Громадський транспорт, Народний ревізор / Телеграм

Законопроєкт передбачає відміну відповідальності для працівників державних та комунальних підприємств, якщо вони використовують гуманітарну допомогу для надання життєво важливих послуг, таких як громадський транспорт, водопостачання або опалення.

Це потрібно, щоб покращити доступ громадян до необхідних послуг, не порушуючи закону.

Нагадаємо, проїзд дорожчає, а транспорту дедалі менше: люди залишаються на вулиці після 18

Раніше ми писали, хотів поїхати з комфортом, а привезли до ТЦК: таксі замість пункту призначення може доставити до мобілізації

Крім того, Знай.ua повідомляв, ціна поїздки з передмістя до Києва зростає: скільки доведеться платити з січня