Споживачі, які нагромадили заборгованість за житлово-комунальні послуги, ризикують фактично подвоїти суму боргу. Про це попередили на facebook-сторінці комунального підприємства "Теплоенерго".

Зарплати українців не встигають за темпами зростання цін, тому багато хто не має можливості своєчасно та повністю оплачувати комунальні послуги. Таким чином, заборгованість населення збільшується щомісяця.

Оплата комуналки. Фото: скрін youtube
Оплата комуналки. Фото: скрін youtube

Постачальники послуг борються з неплатниками, використовуючи різні інструменти, передбачені законодавством. Наприклад, за прострочені рахунки можуть нараховувати пеню – до 0,01% від суми боргу щодня.

Водночас "хронічним" боржникам загрожують серйозніші наслідки.

Популярні новини зараз
Потрібно отримувати менше ніж 10 тисяч: в Україні пенсіонерам призначили нову доплату до основної суми Не повісять клеймо ухилянта: які діагнози закриють дорогу до ТЦК Понад три зняття готівки – і рахунок заблокують? НБУ розповів про нові правила фінмоніторингу "Заморозки" більше не буде: озвучено дату, коли світло подорожчає з 4 грн до 6 за 1 кВт-год
Показати ще

Борги за комуналку. Фото: скрін youtube
Борги за комуналку. Фото: скрін youtube

Комунальники попереджають, що домогосподарства ризикують подвоїти свій борг, якщо справа дійде до суду. У зв'язку з цим споживачам радять погасити заборгованість, зокрема шляхом укладання договору про реструктуризацію.

"Звертаємося до боржників: у Вас є можливість укласти договір про реструктуризацію боргу, в іншому випадку ми подамо на Вас в суд, і тоді Ви заплатите вдвічі більше (судовий збір, 3% річних від простроченої суми, індекс інфляції тощо)" , - йдеться у повідомленні.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, подвійна допомога на комуналку: чи можуть українці одночасно отримувати субсидію та пільги.

Також наш портал інформував, з платіжками не впораємося: як може змінитися тариф на газ після скасування мораторію.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, комунальники грабують українців незаконними тарифами: переплата на десятки тисяч гривень.