За словами експертів, основна причина цього – неврожай минулого року через посуху.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНавіть поява нових тепличних овочів не зможе суттєво вплинути на ситуацію, тому що їхнє вирощування теж обходиться дорого. Експерти прогнозують, що ціни на овочі можуть зрости ще на 15-30%, особливо на картоплю та інші овочі з "борщового набору". Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" 6 січня заявив заступник голови "Всеукраїнської аграрної ради" Денис Марчук.
При цьому на вартість продуктів також впливають інфляція та скорочення виробництва. Щоб компенсувати нестачу вітчизняних овочів, Україна змушена збільшувати імпорт, що також призводить до зростання цін.
Основні причини подорожчання овочів:
- Неврожай: Посуха минулого року спричинила значне скорочення врожаю.
- Висока вартість виробництва: Вирощування тепличних овочів коштує дорого.
- Інфляція: Постійне зростання цін на всі товари та послуги впливає на вартість продуктів харчування.
- Скорочення виробництва: Українські фермери зібрали менше врожаю через посуху та нестачу робочих рук.
- Зростання цін на імпорт: Щоб компенсувати дефіцит вітчизняних овочів, Україна змушена збільшувати імпорт, що призводить до зростання цін.
Експерти рекомендують шукати альтернативи та готувати страви з більш доступних продуктів.
Ситуація на ринку овочів може стабілізуватись після збирання нового врожаю. Проте експерти не виключають, що ціни на деякі овочі можуть залишатися високими протягом усього року.
У попередній публікації ми розповідали про те, що ціни на імпортні продукти зростуть, зарплати – ні, малий бізнес почне зникати: реальність 2025 року
Нагадаємо, буханець у 300 грам вже по 45 грн: супермаркети різко змінили ціни на батони, чорний та білий хліб
Раніше Знай.ua стало відомо про те, що запасайся зараз, щоб не переплачувати навесні: взимку ціни на овочі та фрукти зростуть ще на 15%