З 4 травня 2024 року в Україні відбулися суттєві зміни у процесі мобілізації. Зокрема, скасовано статус "обмежено придатний до військової служби". Тепер особи, які раніше потрапляли в цю категорію, можуть бути мобілізовані або призначені до тилових підрозділів за умови відсутності серйозних медичних протипоказань.

Раніше статус "обмежено придатний" дозволяв уникнути мобілізації для тих, хто мав певні фізичні вади або хвороби, які частково обмежували їхню здатність до служби. Зараз ця категорія більше не звільняє від призову.

Мобілізація. Фото: скрін youtube
Мобілізація. Фото: скрін youtube

Нововведення поділяє всіх призовників на три категорії:

  1. Придатний до військової служби.
  2. Придатний до служби в тилових підрозділах.
  3. Непридатний до військової служби з виключенням з обліку.

Таким чином, навіть ті, хто має деякі медичні обмеження, можуть бути залучені до служби, зокрема в тилу, в медичних закладах або в підрозділах зв’язку.

Раніше деякі діагнози, такі як вилікуваний туберкульоз, безсимптомний ВІЛ або вірусні гепатити, автоматично ставали підставою для звільнення від мобілізації. Тепер ці захворювання не є перепоною для служби, якщо вони не впливають на функціональність організму.

Популярні новини зараз
Пенсіонерів готують до перевірок: назвали чотири ключові правила Отримуємо занадто багато? Пенсіонерів попередили про скорочення "надмірних" виплат "Київстар" зробив важливу заяву: що треба знати Українцям компенсуватимуть покупку продуктів: хто потрапив до списку "обраних"
Показати ще

Особи, які підлягають мобілізації, мають пройти військово-лікарську комісію, яка ретельно оцінює їхній стан здоров’я. Це дозволяє більш точно визначити їхню здатність виконувати обов’язки в армії.

Нагадаємо, виїзд за кордон для заброньованих працівників: з якими документами гарантовано випустять

Раніше ми розповідали, що ООН звернуло увагу на мобілізацію в Україні: які претензії

Також, наркомани, багатодітні та хворі: військовий жорстко пройшовся по ТЦК