Військовозобов’язані громадяни, які мають дійсну відстрочку від мобілізації, не зобов’язані проходити військово-лікарську комісію. Проте існують важливі нюанси, які слід врахувати.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це розповіла Наталія Опольська, доктор юридичних наук та керівниця "Адвокатського бюро Наталі Опольської".
Відповідно до п.63 постанови Кабінету Міністрів України № 560 від 16 травня 2024 року, військовозобов’язані, які звертаються до територіального центру комплектування із заявою про відстрочку, звільняються від проходження медогляду до моменту прийняття рішення відповідною комісією.
Якщо комісія ухвалює рішення про відмову у відстрочці, військовозобов’язаний підлягає призову на військову службу і направляється на медичний огляд для визначення придатності, — пояснила Наталія Опольська.
Військовозобов’язані, чий строк дії відстрочки ще не завершився, також не проходять ВЛК. Це правило поширюється на всіх осіб, за винятком тих, хто приймає рішення укласти контракт із Збройними силами України.
Якщо строк дії відстрочки не закінчився, на медичний огляд військовозобов’язаних не направляють. Виключення — подання заяви на контрактну службу, — зазначила адвокатка.
Одним із ключових моментів є строк чинності довідки ВЛК. В умовах воєнного стану її дія обмежена одним роком. Якщо військовозобов’язаний має дійсну довідку, він звільняється від повторного медогляду, поки документ не втратить чинність.
Заброньовані особи, які займають критично важливі для економіки чи обороноздатності посади, також можуть скористатися правом на відстрочку. У цьому випадку вони звільняються від проходження ВЛК, доки їхній статус залишається чинним.
Нагадаємо, що чекає на "обмежено придатних" українців: перекомісія та нові правила мобілізації у 2025 році
Раніше ми розповідали, чи можна оформити відстрочку від мобілізації без військового квитка
Також, мобілізація їх не торкнеться: кого не забиратимуть на військову службу у 2025 році