З 1 січня 2025 року українці, які проживають у Німеччині, Ірландії та Австрії, зіштовхнуться з новими правилами й обмеженнями, що вплинуть на їхнє життя за кордоном.

Ці зміни стосуються соціальної допомоги, умов проживання та працевлаштування.

Українські біженці. Фото: главком
Українські біженці. Фото: главком

Німеччина

У Німеччині зміняться умови отримання соціальної допомоги Bürgergeld. Українці працездатного віку, які відмовляються від запропонованої роботи, участі в інтеграційних курсах чи семінарах з працевлаштування, ризикують втратити частину виплат. Розмір штрафів за порушення:

  • перше порушення — скорочення виплат на 10%;
  • друге — на 20%;
  • третє — на 30%.

Ці заходи спрямовані на стимулювання інтеграції та активності на ринку праці.

Популярні новини зараз
Рибам – експерименти, а Козерогам потрібна допомога: гороскоп для всіх знаків на 7 січня До супермаркету за цим більше не йдемо: 10 продуктів, які заборонено там купувати 5000 гривень на оплату комуналки: хто отримає допомогу у 2025 році Молдавська криза може повторитися в Україні: крижані квартири, брак електроенергії та космічні тарифи
Показати ще

Українські біженці в Німеччині, скріншот: YouTube
Українські біженці в Німеччині, скріншот: YouTube

Ірландія

В Ірландії з березня 2025 року скасують надання безкоштовного тимчасового житла для громадян України. Також уряд скоротить максимальний термін перебування українців у країні до 90 днів. У той же час планується збільшення соціальних виплат біженцям з €4 до €12 на тиждень. Ця ініціатива покликана оптимізувати систему допомоги й надати пріоритет тим, хто активно шукає інтеграції чи роботу.

Австрія

В Австрії впроваджуються зміни в умовах надання допомоги власникам автомобілів. У кожному регіоні діятимуть власні правила:

  • у Відні допомогу скасують лише власникам дорогих авто;
  • у Нижній Австрії виплат позбавлять усіх, хто має автомобіль.

Водночас австрійська влада збільшила розмір сімейної допомоги для українців на 4,6%.

Біженці в Австрії. Фото: 24 канал
Біженці в Австрії. Фото: 24 канал

Що це означає для українців за кордоном

Ці зміни ускладнять життя багатьох українців, які через війну були змушені залишити свої домівки. Головним викликом стане необхідність адаптуватися до нових умов, зокрема, активніше шукати роботу, брати участь в інтеграційних програмах та ретельніше планувати своє перебування за кордоном.

Для тих, хто проживає в цих країнах, важливо уважно стежити за місцевими правилами та максимально використовувати доступні ресурси для інтеграції й стабілізації свого життя. Хоча скорочення виплат чи допомоги може бути викликом, нові програми підтримки, такі як збільшення сімейних виплат чи соціальної допомоги, можуть частково компенсувати ці труднощі.

Нагадаємо, що Європа скоротить підтримку українських біженців: у яких країнах відбудуться зміни.

Раніше ми повідомляли, що мобілізація українців в Польші: Варшава відреагувала на повістки біженцям.