Відстрочка від мобілізації надається на певний час та її періодично необхідно оновлювати. Якщо вчасно цього не зробити, це може стати підставою для мобілізації, повідомляє Telegraf.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися2025 року військовозобов'язані українці зможуть отримати відстрочку від мобілізації у випадках, визначених законодавством. Термін дії відстрочення визначається згідно з указом про мобілізацію, зазвичай президент продовжує на 3 місяці.
Такі правила зафіксовані у постанові уряду, яка зазначає, що відстрочка від служби діє не довше за період мобілізації. Коли закінчується дія відповідного указу, необхідно знову перевіряти підстави надання відстрочки та оформлювати її повторно.
Зазначається, що особи з інвалідністю І, ІІ та ІІІ груп також мають оформлювати відстрочку та продовжувати після закінчення терміну дії. З військового обліку виключать громадян, визнаних непридатними до військової служби з укладання ВЛК.
Тимчасово непридатні громадяни проходять повторний медогляд через 6-12 місяців після укладання ВЛК, проте протягом цього періоду вони також зобов'язані продовжувати дію відстрочки через ТЦК.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, не лише військова підготовка: охочим служити за контрактом висунули ще одну вимогу.
Також наш портал інформував, мобілізація не повинна бути покаранням: військовий обурився погрозами відправляти на фронт.
Крім того, ми писали, тисячі рішень ВВК уже скасовані: головний військовий лікар України відповів, хто під підозрами.