Українцям варто починати дбати про свою старість заздалегідь і дотримуватися кількох рекомендацій, які допоможуть забезпечити більшу пенсію. Про це розповіли у пресслужбі Міністерства соціальної політики.

Щоб заробити більш-менш пристойну пенсію, необхідно розуміти, які фактори можуть впливати на її розмір. У Мінсоцполітики пояснили, як кожен громадянин може вплинути на суму майбутніх виплат пенсій.

Люди в ПФУ. Фото: pfu.gov.ua
Люди в ПФУ. Фото: pfu.gov.ua

Так, насамперед розмір пенсії залежить від суми сплачених страхових внесків (ЄСВ). Чим вищий буде розмір внесків з офіційної зарплати, тим більшою буде пенсія у майбутньому. Негативно вплинути на розмір майбутніх пенсійних виплат може тіньова зарплата чи неофіційне працевлаштування.

"Тіньова зарплата або неофіційне працевлаштування суттєво зменшують майбутню пенсію. Якщо працювати неофіційно, ваші пенсійні права не зараховуються, і ви не зможете претендувати на пенсію", - йдеться у повідомленні.

Популярні новини зараз
Адвокат розповіла, які правила порушують ТЦК: "заробітки", пакування та "полювання" на чоловіків 45+ Заплатите у декілька разів більше: "Нафтогаз" попередили всіх споживачів Як супермаркети дурять покупців: про що мають знати українці Пенсіонерам, багатодітним та ВПО виплатять майже по 11 000 грн: як отримати гроші
Показати ще

Виплати. Фото: скрін youtube
Виплати. Фото: скрін youtube

Другий важливий чинник - страховий стаж, який безпосередньо впливає на розмір пенсії. Кожен додатковий рік офіційної роботи підвищує пенсію.

Третій фактор – додаткові накопичення. Українцям варто задовго до досягнення пенсійного віку створювати "фінансову подушку" на старість. Щоб гроші не "з'їла" інфляція, слід використовувати фінансові інструменти, такі як депозити або накопичувати кошти в недержавних пенсійних фондах. Це дозволить мати додаткові гроші після виходу на заслужений відпочинок.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, умови змінюватимуться рік за роком: стати пенсіонером в Україні стане складніше.

Також наш портал інформував, пенсіонери мають довести, що ще живі: у ПФУ дали час до кінця грудня, інакше залишать без грошей.

Крім того, інформаційний портал "Знай" повідомляв, немає і 100$: яку реальну пенсію отримують більшість українців, і кому довіряють гроші.