З 1 січня 2025 року в Україні набудуть чинності нові правила для виходу на пенсію, які стосуються необхідного страхового стажу.

Основна зміна – поступове збільшення стажу, потрібного для отримання пенсійних виплат, що триватиме до 2028 року, пише Пенсійний фонд України.

Для виходу на пенсію в 60 років у 2025 році знадобиться не менше 32 років страхового стажу. Якщо ж стаж становить від 22 до 31 року, пенсійний вік збільшується до 63 років. Тим, хто має стаж від 15 до 21 року, доведеться працювати до 65 років.

Пенсіонер. Фото: скрін youtube
Пенсіонер. Фото: скрін youtube

Ті, хто не набрав мінімальні 15 років стажу, матимуть право лише на державну соціальну допомогу після досягнення 65 років.

Популярні новини зараз
Застрягнемо на 2361 грн? Простим пенсіонерам пояснили, як індексація змінить виплати у 2025 році Не виплати, а знущання: пенсіонерам дадуть по 150 гривень Українська військова дала пораду чоловікам, які бояться мобілізації: "Варіантів не буде..." Заплатите у декілька разів більше: "Нафтогаз" попередили всіх споживачів
Показати ще

Що зміниться до 2028 року?

Щороку вимоги до страхового стажу зростатимуть. У 2028 році для виходу на пенсію в 60 років потрібно буде мати вже 40 років стажу. Якщо ця умова виконана, пенсія призначатиметься автоматично, незалежно від віку.

Пенсіонер з грошима
Пенсіонер з грошима

У Пенсійному фонді нагадують, що кількість років страхового стажу залежить від офіційного працевлаштування, сплачених внесків до фонду та спеціальних періодів, як-от служба в армії чи декретна відпустка.

Пенсійний фонд / фото: Інформаційний портал міста Дубно
Пенсійний фонд / фото: Інформаційний портал міста Дубно

Такі зміни, за задумом уряду, спрямовані на підтримку стабільності пенсійної системи. Однак для багатьох це означає необхідність ретельніше слідкувати за офіційним працевлаштуванням, щоб забезпечити своє майбутнє.

Раніше ми повідомляли, в Україні змінюються вимоги до пенсійного стажу: як це вплине на українців?

Пенсіонерам дають можливість отримати "подвійний" стаж: кого торкнеться норма - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, одержувачі державних виплат потраплять під перевірку: хто може мати проблеми.