Енергетична компанія YASNO вирішила повеселити користувачів у передноворічні дні та поділилася відео, де відомий вчитель фізики Руслан Ігорович розповідає, як видобути трохи електрики зі звичайної картоплі.

Цей урок викликав хвилю жартів, у тому числі з натяком на північного сусіда, де картопля є "стратегічним ресурсом".

Відео з учителем Русланом Ігоревичем вийшло на YouTube ще 15 грудня, а за кілька днів його підтримав топ-менеджер YASNO Сергій Коваленко. Компанія виклала ролик і на своїй Facebook-сторінці, уточнивши, що "ні на що не натякають". У коментарях відразу почали жартувати: мовляв, нас готують до нового джерела енергії.

У відео Руслан Ігорович пояснює, як хімічні властивості картоплі можна використовувати для створення слабкого струму. Все, що потрібно, – мідний дріт та оцинкований саморіз. Реакція проста: картопля містить воду, солі та кислоти, які при взаємодії з металами створюють струм. Звичайно, "висвітлити будинок" такою батареєю не вийде, але для наукового експерименту - ідеально.

Популярні новини зараз
Заплатите у декілька разів більше: "Нафтогаз" попередили всіх споживачів ЗМІ показали прайс-лист Київського СІЗО: начальник Халавка вимагає 10 тисяч гривень за телефон і 3 тисячі доларів за "тишу" Кардіологи пояснили, що не можна їсти вранці, якщо дбаєте про серце Вистачить на гречку на хліб: пенсіонерам оформлять 570 грн надбавки
Показати ще

Але юзери мережі підхопили тему. Директор Projector AI Lab Денис Судилковський пожартував у коментарях:

"Україні потрібне світло. Світло видобувають з картоплі. Де багато картоплі?"

Олександр Лукашенко / фото: Х
Олександр Лукашенко / фото: Х

У коментарях пишуть:

  • "Почистив 5 кг картоплі, підключив багатоповерховий будинок! Спасибі Руслан Ігорович!"

Раніше ми писали, гроші спишуть автоматично: YASNO хоче, щоб споживачі не забували платити за електроенергію

Крім того, графіки відключення світла постійно змінюються: YASNO пояснила, чому причина

Вам варто дізнатися про старі та плавучі електростанції, експерти ООН як "живий щит": Україна знайшла спосіб прожити зі світлом узимку