Українцям пропонують газ за завищеною ціною, тоді як його реальна собівартість значно нижча. Експерт у сфері енергетики Олег Попенко розповів, що собівартість видобутку українського газу становить близько 2500 гривень за тисячу кубометрів.

Проте населення платить 7980 гривень, а підприємства теплокомуненерго — 7500 гривень за ту ж кількість газу.

Газова плита. Фото: скрін youtube
Газова плита. Фото: скрін youtube

Про це заявив експерт у сфері енергетики Олег Попенко в ефірі у Юрія Романенка.

Навіть якщо врахувати всі витрати на видобуток, включно з розвідкою, собівартість не перевищує 60 доларів за тисячу кубометрів. Попенко посилається на дані 2019 року, коли представник наглядової ради НАК "Нафтогаз України" підтвердив, що видобуток обходиться в одну гривню за кубометр. Додаючи витрати, отримуємо максимум 60 доларів за тисячу кубів.

Популярні новини зараз
Пенсійний фонд заявив про нововведення для українців: що змінилося з 1 січня Українців залишать без виплат: кому скасують допомогу у 2025 році Як супермаркети дурять покупців: про що мають знати українці Пенсіонерам, багатодітним та ВПО виплатять майже по 11 000 грн: як отримати гроші
Показати ще

"Нафтогаз". Фото: скрін youtube
"Нафтогаз". Фото: скрін youtube

Понад 200% прибутку з населення?
Попенко наголошує, що нинішня модель ціноутворення дозволяє отримувати шалені прибутки. Наприклад, якщо теплокомуненерго купує газ по 7500 гривень за собівартості 2500 гривень, прибуток перевищує 200%.

Людина, яка тримає гроші в руке
Людина, яка тримає гроші в руці

Для інших споживачів, зокрема промислових підприємств, "Нафтогаз" продає газ за ринковою ціною, яка сягає 16–17 тисяч гривень за тисячу кубометрів. Це вже приносить прибуток до 500%.

Газова плита. Кадр з ютуба
Газова плита. Кадр з ютуба

Попенко вважає, що в таких умовах немає підстав для подальшого підвищення тарифів на газ для населення. За його словами, існуючі прибутки достатні, щоб забезпечити розвиток газової галузі, без додаткового фінансового навантаження на споживачів.

Такі цифри викликають чимало питань, чи справедливо формуються ціни та хто насправді виграє від завищених тарифів.

Раніше ми повідомляли, поетапне вивертання кишень: чому тарифи на комуналку неминуче зростатимуть.

Комуналка залишить без грошей на їжу: частину тарифів можуть підняти вже скоро - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, доведеться встановлювати буржуйки: як може змінитися вартість газу для населення?