За порушення правил мобілізації для військовозобов'язаних громадян передбачено значні штрафи. Які наслідки можуть очікувати громадянина, якщо він не має грошей на сплату штрафу, розповів юрист в галузі військового права Антон Ревенко в ефірі "Київ24".

Юрист наголосив, що якщо військовозобов'язаний українець заслужено отримав штраф від ТЦК та СП, то його сплата є обов'язковою, незалежно від фінансового стану порушника.

Штрафи за неоновлення данних. Фото: АрміяInform
Штрафи за неоновлення данних. Фото: АрміяInform

На добровільну сплату штрафу дається 15 днів, а далі інформація передається до виконавчої служби, яка зможе виконувати певні дії для примусового стягнення заборгованості.

Якщо військовозобов'язаний перебуває у скрутному фінансовому становищі, то спосіб стягнути суму штрафу все одно знайдуть.

Популярні новини зараз
Військові квитки старого зразка: що буде, якщо не замінити Замість притулку – депортація: українцям у Чехії зачиняють двері Від мобілізації в Україні захистили нові категорії: кого не забере ТЦК Більше жодної готівки: українців чекають важливі зміни
Показати ще

ТЦК. Фото: скрін youtube
ТЦК. Фото: скрін youtube

Антон Ревенко заявив, що у таких випадках порушник може поплатитися майном. Наприклад, якщо "набігла" значна сума штрафу, то можуть заарештувати нерухомість та реалізувати на аукціоні "СЕТАМ".

"Здійснюється опис, тобто у виконавців є доступ до всіх реєстрів нерухомого майна. І якщо боржник є власником певного нерухомого майна, наприклад, квартири, то накладається арешт на це майно, і особа не може нічого з ним робити", - зазначив юрист.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, підлітків чекають у ТЦК: коли покарають за неявку – батькам роз'яснили.

Також наш портал інформував, отримав повістку, але до ТЦК не пішов: скільки разів можуть оштрафувати ухилянта.

Крім того, ми писали, ТЦК можуть застосувати не тільки силу, а й зброю: попередження юриста.