Українці вже кілька місяців стикаються з високими цінами на картоплю. Попри стабілізацію через імпорт, вартість продукту залишається на доволі високому рівні, а прогнози на початок 2025 року свідчать про можливе подальше зростання.

Науковиця Інна Сало з "Інституту аграрної економіки" зазначає, що тенденція до подорожчання може продовжитися. Вона наголошує, що вже в січні 2025 року ціна на картоплю може досягти 38 гривень за кілограм, що на 6% більше, ніж у грудні 2024 року. Головними факторами впливу стануть обсяги постачання, умови зберігання та логістика, пише 24 Агро.

Ще влітку ціни на картоплю почали зростати зі стартом збирання врожаю. Хоча завдяки імпорту вдалося призупинити різке підвищення, значного здешевлення так і не сталося. Експерти стверджують, що передумов для падіння цін немає, а дешевший імпорт суттєво не вплинув на ситуацію.

Ціни на картоплю. Фото: скрін youtube
Ціни на картоплю. Фото: скрін youtube

Ситуація на ринку картоплі є складною для прогнозування. Фахівці зазначають, що збереження високих цін і їхнє подальше зростання обумовлене низкою факторів, серед яких важливу роль відіграють врожайність та витрати на транспортування.

Популярні новини зараз
Повістка знайде прямо на робочому місці: керівники підприємств отримали нові обов'язки Поліцейські зізналися, яких водіїв не хочуть не зупиняти: три "особливі" категорії Гороскоп на січень-2025 для всіх знаків Зодіаку: можливості Овнів, борги Терезів та перспективи Козерогів Нові правила розшуку ухилянтів: кого знайдуть за лічені дні
Показати ще

Гроші. Кадр з ютуба
Гроші. Кадр з ютуба

У цьому контексті вартість картоплі може стати черговим викликом для українців у новому році. Економісти радять враховувати можливі цінові коливання при плануванні витрат.

Раніше ми повідомляли, різдвяний стіл у 2024 році: за що доведеться заплатити на 41% більше, ніж торік?

Нетиповий ціновий розворот: за скільки можна купити огірки, картоплю та часник у грудні - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, кіло каші - вже по 40 грн: супермаркети показали "святкові" ціни гречки, картоплі та олії.