Громадяни, які отримали статус "тимчасово непридатних" до військової служби, зобов’язані у визначений термін пройти повторну військово-лікарську комісію. Проте цей статус не позбавляє їх права на бронювання за місцем роботи, навіть за умов мобілізації. Про це заявив адвокат Юрій Айвазян на порталі "Юристи.UA".

Військовозобов’язані, визнані тимчасово непридатними до служби, повинні з’явитися на перекомісію у визначений територіальним центром комплектування термін. Пропуск цього обов’язку може призвести до правових наслідків. Однак статус тимчасово непридатного дозволяє оформити бронювання на робочому місці, що забезпечує відстрочку від мобілізації.

Військкомат, скрін: Youtube
Військкомат, скрін: Youtube

Навіть у статусі заброньованого громадянина необхідно дотримуватися вимог військового обліку та своєчасно проходити повторну ВЛК. Висновки медичної комісії після повторного огляду не можуть автоматично скасувати бронювання або стати підставою для мобілізації.

"Якщо ви вчасно з’являлися за повісткою і дотримувалися процедур, висновок ВЛК жодним чином не впливає на ваше право на відстрочку та бронювання," — зазначає адвокат Айвазян.

Популярні новини зараз
Нацбанк виводить з обігу частину грошей: чим їх замінять Гороскоп на тиждень 7-13 квітня для всіх знаків Зодіаку: Тільцям не позіхати, Дівам зібратися, Стрільцям ризикнути Українці не можуть розрахуватись у магазинах: ПриватБанк почав блокувати платежі З 1 травня на заправках буде нове паливо: у баки заливатимуть дивну "бовтанку"
Показати ще

Цей механізм дозволяє підприємствам зберігати ключових співробітників під час воєнного стану, а громадянам – залишатися захищеними від мобілізації, якщо вони мають тимчасові медичні обмеження.

Нагадаємо, новий закон про військовий облік жінок: чи торкнеться українок примусова мобілізація

Раніше ми розповідали, що закінчується термін відстрочки від мобілізації: коли не варто поспішати із новою заявою до ТЦК

Також, повістки можуть вручити заброньованим: яка відповідальність за відмову