Для всіх наших дорогих та шанованих читачів, які мають відношення до отримання пенсійних виплат, є дуже важлива інформація. Справа в тому, що громадянам уже пояснили, чому важливо контролювати сплату ЄСВ (Єдиний соціальний внесок), щоб отримувати гідну пенсію.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяРозмір пенсії залежить від двох головних факторів: офіційного працевлаштування та сплаченого ЄСВ. Чим довше людина працює офіційно і чим більше відраховує внесків, тим вищою буде її пенсія у майбутньому.
Про це стало відомо завдяки інформації на "Соцпорталі".
Коли працівник оформлено офіційно, роботодавець зобов'язаний сплачувати за нього всі необхідні податки та соціальні внески. Це впливає на майбутню пенсію співробітника, оскільки всі офіційні роки роботи включаються до трудового стажу.
При цьому розмір майбутньої пенсії залежить від суми соціальних відрахувань - чим вища офіційна зарплата, тим більше відраховує роботодавець, і тим вищою буде пенсія працівника в майбутньому.
Виходячи з даних Пенсійного фонду України, за дев'ять місяців 2024 року завдяки виведенню понад 57 тисяч робочих місць із тіні, бюджет ПФУ отримав додаткові 97 мільйонів гривень.
Зверніть увагу, що неофіційна робота позбавляє працівників багатьох соціальних гарантій, зокрема:
- Втрата трудового стажу: періоди неофіційної роботи не враховуються при розрахунку пенсії;
- мінімальні виплати: без необхідного стажу людина може розраховувати лише на соціальну допомогу, яка значно менша від мінімальної пенсії;
- відсутність захисту: неофіційні працівники немає права на лікарняні, відпустки чи декретні виплати.
Кількість пенсійних балів безпосередньо залежить від суми сплачених ЄСВ. Працівники, які отримують середню зарплату з регулярними внесками, можуть розраховувати на пенсію вище за мінімальну. Якщо людина не сплачувала внески, вона зможе отримувати лише базову соціальну допомогу від держави.
Окрім забезпечення майбутньої пенсії, офіційне працевлаштування гарантує:
- захист трудових прав (відпустки, лікарняні тощо);
- можливість отримання кредитів та соціальних виплат;
- Участь у державних програмах підтримки.
При цьому у Міністерстві соціальної політики нагадали, що офіційна робота – це основа вашої стабільності у майбутньому. Тому слід контролювати сплату роботодавцем єдиного соціального внеску та не допускати "тіньових" домовленостей, які можуть поставити під загрозу ваші соціальні гарантії.
Нагадаємо, виплати для одиноких пенсіонерів: хто і коли може розраховувати на допомогу.
Раніше повідомлялося, деякі пенсії можуть урізати у 2025 році: хто отримуватиме менше.
Також, пенсіонери можуть втратити пільги на комуналку: про що мають знати люди похилого віку.