Сили оборони України продовжують боротися за незалежність, але не все йде гладко. Юлія Кирієнко-Мерінова, кореспондент ТСН, розповіла у Facebook про ситуацію, яка викликає серйозні питання.

Одна з бригад опинилася на передовій без ключового обладнання: немає безпілотників для розвідки, систем радіоелектронної боротьби (РЕБ), навіть базової техніки на кшталт антен чи ноутбуків.

"Поки на одній ділянці фронту бригада заштурмує позиції одними тільки дронами, на іншій – заводять бригаду, у якої немає жодного безпілотника, навіть для спостереження. І заводять їх туди, де треба шалена підтримка підрозділам, в яких майже не залишилося піхоти", – написала Кирієнко.

93 бригада "Холодний Яр", facebook.com/93OMBr
93 бригада "Холодний Яр", facebook.com/93OMBr

Сусідні підрозділи, які самі працюють на зношування, тепер змушені ділитися ресурсами і навіть навчати пілотів-дронів з "оголеної" бригади. Допомога доводиться просити у волонтерів люди збирають кошти на все, що завгодно, аби хоч трохи посилити сусідів.

Популярні новини зараз
Гороскоп на сьогодні, 30 квітня: зірки готують випробування і нові можливості З ухилянтів луплять три шкури: ТЦК хочуть штрафи, юристи деруть шалені гроші Мобілізація до 25 років: кого примусово заберуть ТЦК навіть без контракту Травневі пенсії: хто отримає збільшені виплати
Показати ще

І це далеко ще не все. Кирієнко заявила, що більшість бійців цієї бригади не мають бойового досвіду. Без дронів та технічної підтримки вони залишаються "сліпими" у зоні, де ворог чудово орієнтується та використовує свої БПЛА на повну потужність.

Китайські дрони для рф. Фото: Youtube
Китайські дрони для рф. Фото: Youtube

"Нашо так масово створювати нові підрозділи і відправляти їх на фронт без «очей» та «захисту»? Щоб люди живим щитом стояли до супротивника, а командири не могли бачити заздалегідь, звідки суєт ворог і якій кількості. Це можливо лише за наявності дронів та налагодженої роботи пілотів-командиров-артилеристів-мінометників. у бригаді, як у другій світовій – піхота покладається лише на свій слух та зір", – додала журналістка.

Ці рішення безпосередньо впливають на життя солдатів, підвищуючи ризики не лише для них, а й для сусідніх підрозділів, які можуть втратити позиції через провали на флангах.

Така ситуація порушує питання про координацію та забезпечення на передовій. Люди б'ються на межі можливого, але для перемоги у війні потрібна не лише сміливість, а й техніка, якої поки що явно не вистачає.

Нагадаємо, 211-а бригада – вершина айсберга: насильство в армії охопило десятки підрозділів

Раніше ми писали про те, що мобілізація надто повільна: офіцер пропонує радикальні зміни

Крім того, Знай.ua повідомляв, 18-річними хочуть закривати "дірки" в армії: чи допоможе зниження мобілізаційного віку