Варто одразу нагадати нашим шановним читачам, що в Україні продовжується дія воєнного стану, а також відбуваються заходи щодо загальної мобілізації. В Україні продовжують надсилати повістки поштою, і це триває вже далеко не перший місяць. Представник київського ТЦК розповів, як це вплинуло на процес мобілізації.

На жаль, покращення мобілізаційного процесу поки що не спостерігається.

Про це стало відомо завдяки заяві начальника адміністративного відділу одного із київських ТЦК та СП Олега Коротченка в ефірі телемарафону.

Повістки "Укрпошти", скріншот: YouTube
Повістки "Укрпошти", скріншот: YouTube

За його словами, основна складність полягає у помилках під час оповіщення громадян.

Популярні новини зараз
В Україні змінюються вимоги до пенсійного стажу: як це вплине на українців Пенсіонерам скоротили виплати: ПФУ раптово зменшив фінансування Повістки заброньованим та особам з інвалідністю: у ТЦК розповіли головні помилки Абоненти залишаються без грошей та зв'язку: "Київстар" зачищає рахунки під нуль
Показати ще

Зокрема, до ТЦК часто звертаються чоловіки, які мають підстави для відстрочки чи бронювання, але однаково отримують повістки.

Також фіксувалися випадки, коли повістки вручали особам з інвалідністю або громадянам, які вже мають підтверджену броню. Це, як вважає Коротченко, свідчить про необхідність створення більш системного та точного механізму обліку.

Повістка поштою. Фото: скрін youtube
Повістка поштою. Фото: скрін youtube

Як працює вручення повісток через пошту

Нововведення передбачає, що повістка надсилається рекомендованим листом і має бути вручена особисто до рук. Якщо одержувача немає вдома, працівник пошти зобов'язаний зателефонувати йому, щоб повідомити про отримання листа.

Мета такого механізму – підвищити ефективність інформування громадян про їх обов'язки.

Важливо знати, що якщо людина отримала повістку і не з'явилася протягом трьох днів, її можуть оголосити у розшук. Але якщо він не зміг прийти через непередбачувану обставину, наприклад, через хворобу, і це підтверджено документами, то розшук не подадуть, а термін продовжать.

Нагадаємо, повістки у Viber: чи це законно і що робити, якщо не "забрав".

Раніше повідомлялося, нові правила розшуку ухилістів: кого знайдуть за лічені дні.

Також, повістки у "Вайбері": які наслідки за ігнорування вимог ТЦК.